nowosci

Broszki

Secesja - diamenty i motyw kwiatu - XIX/XX w.

Secesja - diamenty i motyw kwiatu - XIX/XX w.

Cena:
Cena:
Cena: 2 500,00 zł

BROSZA SECESYJNA Z DIAMENTAMI I MOTYWEM KWIATÓW- XIX/XX W.

 

Inspirowana naturą brosza wykonana w złocie próby 0,585, dukatowanym i matowionym.

 

Czas powstania/pochodzenie - przełom XIX/XX w., okres i styl secesji, forma i technika wykonania wskazują na warsztaty Austrii lub Niemiec.

Ocechowanie - na wewnętrznej części mocowania zawiasu bite ozn. próby złota 585 oraz częściowo tylko czytelna cecha warsztatowa uniemożliwiająca jednoznaczną identyfikację.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach rozetowych o masie ok. 0,06 ct, barwa H, czystość - SI.

Motyw floralny w postaci kwiatów niezapominajki i wijących się liści charakterystyczny dla estetyki secesyjnej.

 

Estetyka i linia secesyjna, naśladując naturę i wszelkie formy roślinno-zoomorficzne, nadawała przedmiotom piękne, fantazyjne kształty. Secesja wypracowała charakterystyczne dla siebie środki wyrazu – linearyzm formy – giętka linia, jasne połyskujące barwy i ornamentykę inspirowaną naturą.

Precjoza przybierały formy stylizowanych gałązek, pąków kwiatów, orchidei, stylizowanych dekoracyjnych liści połączonych z wijącymi się liniami -  dokładnie jak w tej właśnie broszy.

 

Brosza prezentuje kwintesencję tego stylu z początkowego jej okresu, w której w płynną linię gałązek i wijących się liści zostały wpisane diamenty przyjmując formy kwiatów - urokliwych niezapominajek.

 

Masa broszy - 4,510 grama.

Wymiary - szerokość 2,75 cm x 2,2 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny bez żadnych późniejszych ingerencji/napraw. Sprawne zapięcie oryginalne, nie przerabiane.

 

Nieodparty czar secesji i zdecydowany klimat epoki przesycony subtelnością, miękką linią kompozycji i kobiecością, formą wyważoną i spójną w wyrazie w połączeniu z precyzją i kunsztem pracy jubilerskiej.  Niespotykana we współczesnym złotnictwie finezja i ponadczasowe piękno.

 

Dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty