nowosci

Archiwum Biżuterii

Unikalna brosza rosyjska - oryginalny bukiet kwiatów, lata 20. XX w.

Unikalna brosza rosyjska - oryginalny bukiet kwiatów,  lata 20. XX w.

sprzedany.png

UNIKALNA BROSZA - ROSJA, LATA 20. XX W.

 

Oryginalna brosza wykonana w złocie próby 56 zołotników, cechowanym. /pr. 0,583/.

 

Czas powstania/pochodzenie - początek lat 20. XX w., Rosja.

Ocechowanie - punce probiercze Rosji w systemie zołotnikowym /56 zołotników/ stosowanym w latach 1908-1926 , bite na podstawie broszy wraz ze słabo czytelną już/przytartą cechą warsztatową oraz te same cechy na szpilce.

 

Zdobienie - bukiet kwiatów w formie kosza, który tworzą naturalne kamienie kolorowe w różnych szlifach - listek szlifowany z nefrytu, markiza z niebieskiego szafiru, cytryn, akwamaryn błękitny łezka, turmalin w odmianie rubelitu i szlifie markizy, ametyst i oliwin oraz rzadkie w biżuterii - naturalne wielobarwne cyrkony  - cyrkon niebieski łezka, cyrkon czerwono-brązowy i  pomarańczowo-czerwony oraz srebrzystobiała perła słonowodna.

 

Cyrkon naturalny - proszę nie mylić z cyrkonią, produktem sztucznym powstałym w latach 70.XX w., -  jest kamieniem znanym od starożytności, a jego nazwa pochodzi od słowa zargoon (po arabsku - cynobrowy, po persku - złocisty). Za sprawą wysokiego współczynnika załamania światła  i silnej dyspersji  charakteryzuje go duża brylancja i intensywny ogień.

Całość kompozycji na podstawie z płytki jaspisowej.

 

Masa broszy - 8,890 grama.

Wymiary - długość maksymalna 5,5 cm, szerokość maksymalna - 5 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry, z kamieni tylko oliwin z przytarciami krawędzi faset widocznymi pod lupą.

 

Brosza unikalna w formie i oryginalna w połączeniu wielobarwnych kamieni - kompozycji tak charakterystycznych  dla rosyjskiego złotnictwa, jest kolekcjonerskim przykładem biżuterii starej Rosji.

 

Dołączam certyfikat gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych Jacka Ożdżeńskiego.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty