nowosci

Archiwum Biżuterii

Kolczyki srebrno-złote z diamentami starego szlifu 1 CT i szafirami, śliczne karmazycje z pocz. XX w.

Kolczyki srebrno-złote z diamentami starego szlifu 1 CT i szafirami, śliczne karmazycje z pocz. XX w.

sprzedany.png

KOLCZYKI SREBRNO-ZŁOTE Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU - 1 CT

I SZAFIRAMI, POCZ. XX W.

 

Klasyka diamentowo-szafirowa - kolczyki w formie karmazycji wykonane w złocie próby 0,585 oraz srebrze 0,800 - oprawa diamentów.

 

Czas powstania/pochodzenie - początek XX w., ok. 1900-1915, prawdopodobnie Austro-Węgry, na co wskazuje forma, technika wykonania kolczyków, połączenie złota ze srebrem, jak i powojenne repunce.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach starych fasetowych, nieregularnych  o wymiarach 2,3 mm- 2,2 mm, /22 kamienie/o masie łącznej szacowanej w oprawach cargowych - 1 ct.

Barwa bieli - H-I, czystość SI.

 

Diamenty oprawne w srebro doskonale podkreślające ich blask, jak i specyfikę starego szlifu.  Świetnie kontrastują z oprawnymi w złoto szafirami - stare z epoki oryginalne syntezy w szlifie kaboszona. Ta część karmazycji mocowana na sztyftach.

 

Masa kolczyków - 4,210 grama.

Wymiary - długość 2 cm, szerokość maksymalna - 1,2 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny z epoki, sprawne patentowe zapięcia, całość konstrukcji i kamienie bez zastrzeżeń.

 

Kolczyki urzekające  nie tylko pięknem formy  i połączeniem kamieni, ale i kunsztem dawnej pracy jubilerskiej, a przede wszystkim blaskiem i życiem starego diamentu i szlifu - ręcznego, gdzie nie ma dwóch identycznych kamieni - każdy ze swoim życiem i pięknem niepowtarzalnym.

 

Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty