nowosci

Archiwum Biżuterii

Kolczyki z brylantami dawnego szlifu - 0,26 ct - klasyka XIX/XX w.

Kolczyki z brylantami dawnego szlifu - 0,26 ct - klasyka XIX/XX w.

sprzedany.png

KOLCZYKI SREBRNO-ZŁOTE Z BRYLANTAMI STAREGO SZLIFU - 0,26 CT,

XIX/XX W.

 

Klasyka biżuterii warsztatów jubilerskich ówczesnych Austro-Węgier - kolczyki wykonane w złocie próby 0,580, oprawa diamentów - srebro.

 

Czas powstania - przełom XIX/XX w.,  - wiedeńska szkoła jubilerska - forma i oprawa kamieni, złota ażurowa podstawa konstrukcji reprezentatywna dla tych warsztatów.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach starych brylantowych - formy cushion - o masie łącznej szacowanej w oprawie ok. 0,26 ct - diamenty,  jak na specyfikę tej formy szlifu przystało,  z wysokimi koronami i iskierkowym blaskiem i ogniem.

Barwa bieli - I, czystość - SI.

Historyczne  - najpiękniejsze dla dawnych szlifów i antykwarycznej biżuterii diamentowej - oprawy diamentów w srebrny abgedeckt na lekkiej ażurowej podbudowie ze złota dodającej finezji i uroku.

 

Masa kolczyków - 1,570 grama.

Wymiary - diamenty w oprawach -  5,2  mm, długość całego kolczyka - 1,1 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry - oryginalny bez ingerencji włącznie z oryginalnymi patentkami z epoki.

 

Kolczyki bardzo subtelne i dziewczęce w charakterze ze względu na niewielkie gabaryty, dyskretne diamentowe akcenty z duszą  - wykonane z precyzją  i  kunsztem dawnej pracy jubilerskiej.

 

Dla Pań lubiących małe i piękne, acz z urokiem i historią te maleńkie ślicznotki będą wymarzone - nieczęsto się zdarzają w soliterowym wydaniu. 

 

Dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty