nowosci

Kolczyki

Szmaragdy i brylanty - piękne karmazycje, lata 30. XX w.

Szmaragdy i brylanty - piękne karmazycje, lata 30. XX w.

Cena:
Cena:
Cena: 18 500,00 zł

SZMARAGDY I DIAMENTY

PIĘKNE KARMAZYCJE Z LAT 30. XX W. 

 

"Zapragnęła szmaragdów Zofia, Ku ozdobie uszu swoich bladych, (....), ów klejnot, Izumrudów parę świetlanych" /Maria Pawlikowska - Jasnorzewska/. 

Uroda szmaragdów takiej barwy jak w prezentowanych kolczykach rzeczywiście zniewala, zaś tak kunsztownie wykonane dawne karmazycje w białym złocie rzadko bywają.


Czas powstania/zdobienie - lata 30. XX w., art deco, szmaragdy i diamenty naturalne w szlifach przejściowych, złoto białe pr. 0,585.

Barwa diamentów - H, czystość VS.

Masa łączna - ok. 1,20 ct.  Diamenty o doskonałej brylancji, ogniu i  blasku, jak i parametrach jakościowych.

 

Szmaragdy wysokiej jakości, czyste,  o pięknym wybarwieniu nasyconej  i właśnie  'szmaragdowej' zieleni - 5 mm x 4 mm, masa łączna ok. 0,66 ct w szlifie schodkowym na formie ośmiokąta.

 

Masa kolczyków - 3,780 grama.

Wymiary - karmazycje 1,3 cm x 1,2 cm, długość całego kolczyka - 1,7 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny bez żadnych późniejszych ingerencji.

 

Klasyka niezwykłej urody i piękna oraz klasy kamieni, jak i precyzji pracy jubilerskiej - wyważona w formie i gabarytach, szalenie kobieca i rzadko spotykana.

 

Dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty

 

______________________________________________________________________________________

 

Największym powodzeniem szmaragdy cieszyły się w czasach Kleopatry, która miała ich ogromne kolekcje. Uważane były wtedy za klejnot Izydy, matki bogów, opiekującej się kobietami. Szmaragdowe amulety przyszłe matki wkładały do kolebki swych dzieci. Wielbicielem szmaragdów był również Aleksander Macedoński. W starożytnym Rzymie szmaragd przypisywany był bogini Wenus i uważany za atrybut miłości, zaś w połączeniu z diamentami nabiera jeszcze większej mocy.

Słynny zaręczynowy pierścionek w formie węża ofiarowany Królowej Wiktorii przez księcia Alberta zdobił  szmaragd. Hindusi właśnie szmaragd uważają za potężnie ochronny amulet życia, na najwyższym poziomie świadomości.