nowosci

Kolczyki

Złote kolczyki z rozetami diamentowymi - Wiedeń XIX w.

Złote kolczyki z rozetami diamentowymi - Wiedeń XIX w.

sprzedany.png

ZŁOTE KOLCZYKI Z ROZETAMI DIAMENTOWYMI - WIEDEŃ XIX W. 

 

Klasyczne diamentowe wiedeńskie  kolczyki - kwiatuszki z końca XIX w.,  wykonane w złocie próby 0,580 - pr. 4.

Stanowią oryginalny komplet z broszą wystawioną oddzielnie.

 

Czas powstania/pochodzenie - koniec XIX w.,  kolczyki reprezentatywne dla warsztatów jubilerskich starego Wiednia -  forma, technika wykonania i oprawy charakterystyczne dla biżuterii z tego okresu ówczesnych terenów Austro-Węgier.

 

Ocechowanie - historyczne urzędowe punce probiercze Austro-Węgier z cechą miejską A - Urząd Probierczy w Wiedniu, okres ocechowania - 1872-1922. Cechy bite na biglach, powyżej także inicjały złotnika częściowo wytarte -  H-M? K.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach rozetowych - 3,5 mm -3,0 mm oraz 3,5 mm - 3,2 mm.

 

Diamenty, w charakterystycznych dla biżuterii tego okresu wysokich szatonowych oprawach zamkniętych od spodu z właściwym tylko tym szlifom subtelnym diamentowym blaskiem i połyskiem.

 

Masa kolczyków - 1,96 grama.

Wymiary - kwiatuszkowa korona - 7  mm  średnicy, długość całego kolczyka - 1,4 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny z epoki,  pięknie zachowane oprawy, sprawne oryginalne zapięcia patentowe nitowane z k. XIX w.

 

Kolczyki w reprezentatywnej dla końca i  przełomu XIX/XX w. formie, jak i szlifach kamieni, klasyka biżuterii austro-węgierskiej z tego okresu świetnie odnajdująca się w dzisiejszych czasach - pełna wdzięku i klimatu, ponadczasowa bez względu na wiek.  Dla Pań ceniących dyskretne dawne piękno i subtelny blask diamentowych róż.

 

Całość z dziewczęcym urokiem,  subtelna i delikatna - kwiatuszkowa korona jest tu niewielka;  kolczyki stanowią oryginalny komplet z broszą dostępną tutaj.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty