nowosci

Komplety biżuterii

Demi parure: bransoleta, kolczyki i brosza z diamentami starego szlifu 2 CT i szafirami w oryginalnym etui, Austro-Węgry XIX w.

Demi parure: bransoleta, kolczyki i brosza z diamentami starego szlifu 2 CT i szafirami w oryginalnym etui, Austro-Węgry XIX w.

Cena:
Cena:
Cena: 12 500,00 zł

DEMI PARURE: BRANSOLETA, BROSZA I KOLCZYKI W ORYGINALNYM ETUI,

AUSTRO-WĘGRY, XIX W.

 

Komplet biżuterii wykonany w złocie próby 0,585.

 

Czas powstania/pochodzenie - koniec XIX w., komplet nosi cechy probiercze austro-węgierskie z okresu 1872-1922, na złoto próby 0,585. Monogram złotnika S (?).B.

Cechy bite na - zapięciu bransolety /razem z monogramem złotnika/, biglach kolczyków i zapięciu broszy /haczyku/. Dodatkowo monogram złotnika na szpilce oraz odwrociu broszy.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach rozet antwerpskich na owalach - o masie łącznej - 2,00 ct. /14 sztuk/.

Bransoleta - ok. 1 ct, brosza - 0,70 ct, kolczyki - 0,30 ct.

Wymiary diamentów - 4,3 mm x 4,0 mm,  4,3 mm x 3,3 mm,  4,2 mm x 3,5 mm,  4,0 mm x 2,8 mm,  3,0 mm x 2,8 mm.

 

Szafir naturalny niebieski - 1,20 ct w bransolecie, 0,80 ct w broszy.

Szafiry w starych szlifach fasetowych, o pięknym chabrowym wybarwieniu /zdjęcia nie oddają urody i intensywności koloru/, bardzo dobrej czystości.

Technika - złoto dęte.

 

Na szczególną uwagę zasługuje nie tylko zachowanie się trzy elementowego, oryginalnego  kompletu w całości, ale  zachowanie się go w oryginalnym, wyjątkowo pięknym etui.

Etui w odcieniach czerwieni, burgundu  i ecru - aksamit i jedwab. Stan - bardzo dobry, wyjątkowo rzadki w takiej materii.

 

Masa kompletu - 25,760 grama.

Wymiary - bransoleta - obręcz o szerokości od 1,2 cm do 0,8 cm na odwrociu. Owal - 5,65 cm x 5,05 cm mierzony wewnątrz, na średni i szczupły nadgarstek.

Brosza - 5 cm długości x 1,1 cm szerokości.

Kolczyki - 0,9 cm kwiatuszkowe fronty, długość całości - 1,6 cm.

 

Stan zachowania - wyjątkowo piękny i rzadki, praktycznie doskonały. Bez ubytków, uszkodzeń, wgnieceń, co w kontekście techniki wykonania, wieku, jak i wybitnie użytkowego jak na owe  czasy kompletu, jest niezwykłą rzadkością.

Całość kompletna i oryginalna, bez żadnych przeróbek czy późniejszych ingerencji. Sprawne zapięcia we wszystkich częściach kompletu, wyśmienicie zachowane kamienie.

Szlachetna patyna nadająca złotu ciepły, stary, głęboki odcień, stanowi jednocześnie kontrast dla blasku diamentów, stwarzając dlań odpowiedni światłocień.

 

Klasyka XIX w. biżuterii austro-węgierskiej, urzekająca prostotą i wyrafinowaniem formy, niepowtarzalną urodą diamentowych rozet i pięknem prawdziwych, nie modyfikowanych szafirów. Wdzięk kompozycji nad wyraz prostej.

Całość  zdecydowanie ponadczasowa w charakterze, stanowi przykład biżuterii historycznej doskonale wpisującej się w dzisiejsze czasy i stylizacje - taka XIX w. klasyka, nadto w komplecie, z ocechowaniem i  oryginalnym etui, praktycznie już nie bywa na rynku antykwarycznej biżuterii.

 

Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty