nowosci

Naszyjniki, zawieszki

Naszyjnik platynowo-złoty z brylantami starego szlifu - 2,50 CT - ART DECO - lata 20-30 -te XX w.

Naszyjnik platynowo-złoty z brylantami starego szlifu - 2,50 CT - ART DECO - lata 20-30 -te XX w.

Cena:
Cena:
Cena: 16 500,00 zł

NASZYJNIK PLATYNOWO-ZŁOTY Z BRYLANTAMI STAREGO SZLIFU - 2,50 CT

ART DECO, okres międzywojenny XX w. 

 

Naszyjnik wykonany w platynie pr. 0,900 oraz złocie pr.0,585.  Łańcuszek srebro pr. 0,800.

 

Czas powstania/pochodzenie -  lata 20/30. XX w., okres i styl art deco, prawdopodobnie Austria.

 

Zdobienie - diamenty w szlifach brylantowych starych na starych owalach /cushion/ o masie łącznej  2,50 ct /od 3,8 mm do 2,8 mm, 2,4-2,0 mm, 1,8-1,4 mm/. Razem 28 kamieni.

Barwa - H,  czystość VS do SI.

 

Stare szlify o wysokich koronach doskonale oddają w tej kompozycji istotę diamentowego piękna - blask, życie, ogień i brylancję jakże inne od współczesnych/nowoczesnych szlifów brylantowych - tu widzimy magię tego kamienia zdecydowanie. Zaś platynowa oprawa w korny, frontalnie prawie niewidoczna i zdobienie drobnym perełkowaniem krawędzi opraw potęgują diamentowy blask.

 

Masa naszyjnika - 5,440 grama.

Wymiary - długość elementu dekoracyjnego 5 cm, szerokość max. 1,5 cm. Długość naszyjnika - 43,5 cm.

 

Stan zachowania - bardzo dobry, bez ingerencji, wszystkie diamenty oryginalne bez wtórnych uzupełnień,  całość konstrukcji w wyśmienitym stanie.

 

Naszyjnik prezentuje zarówno kunszt i precyzję wykonania właściwe epoce, ale przede wszystkim zachwyca niezwykle piękną, oryginalną i wysublimowaną formą - niespotykaną, jednostkową kompozycją doskonale oddającą ducha epoki, spójną i  doskonale wyważoną,   stanowiącą kwintesencję ekskluzywnej cocktailowej biżuterii diamentowej lat 20/30. XX w.

 

Dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty

 

Lata 1920-te to czas wyrafinowanego i niepowtarzalnego designu w biżuterii, obok drogocennych  kamieni jak diament czy szmaragd, stosowano z upodobaniem najlepsze kruszce podkreślające i piękno  diamentu i stanowiące o jakości wyrobu - szczególnie platynę, która eksponowała kolor kamienia i blask diamentów.

 

Luksus, nowoczesna jak na owe czasy forma, ale i nawiązanie do stylów klasycznych, ekskluzywne materiały, elegancja i mistrzostwo wykonania - bo wtedy jubilerstwo sięgnęło artystycznych szczytów - to podstawowe cechy biżuterii art deco, zaś diamentowa biżuteria stała się symbolem epoki.