nowosci

Pierścionki

Art deco - platynowy pierścionek z brylantem F/SI1, onyksem i diamentami, lata 20/30.

Art deco - platynowy pierścionek z brylantem F/SI1, onyksem i diamentami, lata 20/30.

zarezerwowany.png

UNIKALNY PIERŚCIONEK - PLATYNA,  PIĘKNY BRYLANT F/SI1

ONYKS I DIAMENTY - ART DECO,  LATA 20/30. XX W.

 

Majstersztyk diamentowej epoki art deco - pierścionek wykonany w platynie pr. 0,950, wkładka zmniejszająca rozmiar -  złoto 0,585.

 

Czas powstania - przełom lat 20/30.  XX w., okres i styl art deco.

Zdobienie - diament naturalny w szlifie brylantowym owalnym - wymiary kamienia 8,30 mm - 5,60 mm - masa szacowana wyliczeniowa - ok. 1,10 ct.

 

Barwa - wysoka biel - F, czystość SI1.

 

Forma szlifu diamentu doskonale wpisana w oryginalną i niespotykaną kompozycję pierścionka - owalu na ażurowej koronkowej bizie wymodelowanej po łuku w giętkiej linii  - precyzyjna i mistrzowska praca w platynie.

 

Diament o doskonałej brylancji, ogniu i mocnej skrze - co warunkuje nie tylko szlif, ale i wysoka biel kamienia,  a dodatkowo podkreśla czarny szlifowany onyks. Kompozycję dopełnia 28 diamentów w szlifach starych brylantowych i 8/8 - masa ok. 0,50 ct, barwa H, czystość SI1.

Szyna grawerowana.

 

Masa pierścionka - 5,35 grama.

Wymiary - korona 1,8 cm x 1,3 cm.

Rozmiar jubilerski - 15.

Stan zachowania - bardzo dobry,  całość koronkowej konstrukcji w pięknym stanie, stara wstawka zmniejszająca rozmiar.

 

Unikalny i jednostkowy egzemplarz zachwycający nie tylko formą, kompozycją kamieni i kunsztem złotniczym, ale i rzadko spotykanym w tego typu biżuterii owalnym diamentem o  pięknych parametrach i  brylancji.

Pierścionek wysublimowany w charakterze, a jednocześnie niezwykle wyrazisty i doskonale oddający estetykę i klimat epoki art deco - ponadczasowość, elegancję, klasę i nieporównywalny z niczym innym styl. 

  

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty