nowosci

Pierścionki

Secesja - turkus i diament - pocz. XX w.

Secesja - turkus i diament - pocz. XX w.

Cena:
Cena:
Cena: 6 500,00 zł

PIERŚCIONEK Z TURKUSEM I ROZETĄ DIAMENTOWĄ - SECESJA POCZ. XX W.

 

Inspirowany naturą, unikalny,  pierścionek wykonany w złocie próby 0,580.

 

Czas powstania/pochodzenie - początek XX w., ok. 1900-1915,  tereny ówczesnych Austro-Węgier.

Zdobienie - diament w szlifie rozety holenderskiej - łezki o wymiarach - 6,7 mm - 6,4  mm i masie szacowanej w oprawie - ok. 0,70 ct. Barwa bieli - I, czystość - SI.

 

W secesyjną,  linearną kompozycję całości doskonale wpisano turkus naturalny o bardzo ładnym wybarwieniu /na odwrociu widoczna skała macierzysta/.

 

Masa pierścionka  - 4.080 grama.

Wymiary - korona 2,1 cm x 1,5 cm, rozmiar jubilerski - 19. /średnica mierzona wewnątrz szyny - 18,80 mm/.

Stan zachowania - bardzo dobry, bez ingerencji.

 

Klasyka epoki secesji, gdzie giętka linia kompozycji utrzymana w estetyce stylizowanej flory, a nawet  - w zależności od spojrzenia -  fantazyjnej formy zoomorficznej  - urzeka subtelnością i finezją, a nade wszystko znakomitym połączeniem kamieni i ich kształtów - diamentowej róży-łezki z nieregularnym owalem kamienia niebios tworząc szalenie spójną w charakterze całość.

 

Dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty

 

 __________________________________________________________________________________________________

Stylem, który jak żaden inny w historii biżuterii, podkreślał  piękno i wyjątkowość kobiecej urody, była niezaprzeczalnie secesja.  Uwodzicielski powab, wdzięk i nadzwyczajny charme  belle epoque, będący swoistym przełomem w stylu biżuterii, zdominował wszystkie dziedziny sztuki, a jego magia  do dzisiaj przemawia do nas z całą swoją mocą  - jak żadna inna.

Estetyka i linia secesyjna, naśladując naturę i wszelkie formy roślinno-zoomorficzne, nadawała przedmiotom piękne, fantazyjne kształty. Secesja wypracowała charakterystyczne dla siebie środki wyrazu – linearyzm formy – giętka linia, jasne połyskujące barwy i ornamentykę inspirowaną naturą. Precjoza przybierały formy stylizowanych gałązek, pąków kwiatów, orchidei, stylizowanych dekoracyjnych liści połączonych z wijącymi się liniami, dekoracyjnych pnącz, owadów – motyli, muszek, ważek - i stylizowanych postaci kobiecych.