nowosci

Archiwum Biżuterii

1840 - 50 r. - OKAZAŁY BROSZOWISIOR z brylantami starego szlifu - 3 CT

1840 - 50 r. - OKAZAŁY  BROSZOWISIOR  z brylantami starego szlifu - 3 CT

sprzedany.png

1840-50, OKAZAŁY BROSZOWISIOR ZŁOTO-SREBRNY Z BRYLANTAMI STAREGO SZLIFU - 3 CT - RARE

 

Biżuteria dawna to dzieła sztuki, dla których nie ma określonego czasu trwania. 

Są nieprzemijające  i  nieśmiertelne. Wartość ich wzrasta z upływem lat, z upływem zaś wieków staje się bezcenna, łącząc człowieka lat minionych z człowiekiem współczesnym.

 

Jak w tym katalogowym, wykonanym w połowie XIX w. broszowisiorze, prezentującym najwyższą wartość artystyczną, wykonanie z niezwykłym kunsztem i precyzją - z zachowaniem wyjątkowej subtelności i delikatności całego projektu.  

 

To jubilerskie dzieło sztuki, swój niezwykły i imponujący wygląd zawdzięcza formie wielostopniowej, okazałej rozety, warstwowej, misternej, złotej konstrukcji całości (pr. 0,500) - (proszę zerknąć na zdjęcia profili i film),  którą ozdobiono diamentami naturalnymi w szlifach starych brylantowych - XIX w., najcenniejszych szlifach, na starych owalach oraz rozetami diamentowymi.

Oprawy - srebrne wysokie ażurowe bizy, w patynie, podkreślają szlachetność diamentowego blasku, co, razem z całością konstrukcji, daje wrażenie trójwymiarowości, niezwykłej lekkości i finezji.

 

Brylanty - 4,4 mm, 4,2 mm, 4,0 mm do 2,9 mm - 17 sztuk -

mają masę łączną 2,80 ct, piękne parametry jak na XIX w. diamenty - biel H-I (Wesselton - Top Crystal), czystość VS do SI.

 

Życie, ogień i brylancja diamentów w tych szlifach są wyjątkowo piękne, szczególnie poprzez taki rodzaj oprawy oraz patynę na srebrze. Podkreślam to szczególnie, bo zarówno zdjęcia, jak i film nie oddają ich rzeczywistego blasku, dyspersji i scyntylacji. 

 

Dodatkowo mamy, włącznie z pięknym zawiesiem - 23 naturalne diamenty w szlifach rozet (2 mm- 1,2 mm) - 0,20 ct.

Masa łączna wszystkich diamentów - 3 ct.

 

Masa broszowisiora - 11,280 grama. Wymiary - 6 cm długości z zawiesiem x 3,5 cm szerokości.

 

Stan zachowania - doskonały,  w całości oryginalny z epoki, wszystkie diamenty oryginalne i pięknie zachowane, bez uszkodzeń,  całosć konstrukcji w stanie wyśmienitym, co zważywszy na taki wiek jest ogromną rzadkością. Brak jakichkolwiek ingerencji w substancję zabytkową.

 

Oryginalne zawiesie i szpilka broszy, co rzadko zachowywane jest do dzisiejszych czasów, ponieważ zdejmowane zawiesia często się gubiły i zostawały brosze  z samym koluszkiem na zawiasie.

Zawiesie, także zdobione diamentami,  chowa się idealnie, umożliwiając noszenie precjozum jako broszy, ale też sama jego konstrukcja  umożliwia  proste zdejmowanie. 

 

Walor najwyższej miary XIX w. złotnictwa, prezentujący klasę muzealną, jak  i niespotykany, oryginalny stan zachowania - jednostkowy egzemplarz historyczny z niezwykłą urodą i klimatem epoki, magią starego diamentu, duszą i historią. Zdecydowanie stanowi kolekcjonerską perełkę, którą dedykuję koneserom tematu.

 

Broszowisior z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.