nowosci

Archiwum Biżuterii

Bransoleta ART DECO z diamentami starego szlifu - ok. 1920/30

Bransoleta ART DECO z diamentami starego szlifu -  ok. 1920/30

sprzedany.png

BRANSOLETA ART DECO Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU - LATA 1920-TE

 

Lata 1920-te to czas wyrafinowanego i niepowtarzalnego designu w biżuterii, elegancja i jakość to główne cechy biżuterii tego okresu - obok drogocennych  kamieni jak diament czy szmaragd, stosowano z upodobaniem najlepsze kruszce podkreślające i piękno  diamentu,  i stanowiące o jakości wyrobu - obok platyny było to 18 karatowe białe  złoto,  które eksponowało kolor kamienia i blask diamentów.

 

Tak jak w tej bransoletce  - wykonanej w latach 20-tych, w złocie próby 0,750, białym i żółtym z naturalnymi diamentami w szlifach - stary brylantowy oraz rozeta i raut.

Masa łączna diamentów - 0,65 ct, centralny brylant 3,7-3,5 mm x 2.63 mm, wysoki stary szlif, oraz w koronkowiej oprawie całości rozety i rauty diamentowe. Biel H-I i szampańska, czystość SI.

 

Diamenty o pięknym życiu i blasku, jaki dają stare szlify, w precyzyjnej ażurowej oprawie tworzą niezwykle subtelną, wysublimowaną całość - kobiecą i z wyraźnym klimatem epoki.

 

Masa bransolety - 7.690 grama, wymiary - front 3,5 cm x 1,4 cm, długość  - 17, 5 cm, dość duża tolerancja rozmiarowa - od szczupłego nadgarstka do średniego - bransoleta układa się miękko i powinna być noszona  luźno i swobodnie.

Stan zachowania - bardzo dobry, w całości oryginalny,  diamenty bez wtórnych uzupełnień.

 

Katalogowy przykład biżuterii art deco -  ponadczasowej  klasyki niezmiennie modnej i poszukiwanej przez koneserów tematu, stylu, który jak żaden inny, zawładnął   masowo ludzką wyobraźnią, obejmując wszystkie dziedziny sztuki i będąc obecnym w różnych formach aż do połowy lat 60-tych XX w.

 

Bransoleta  z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego /eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.