nowosci

Archiwum Biżuterii

Brosza z diamentami starego szlifu i szafirami, Rosja 1908-1917

Brosza z diamentami starego szlifu i szafirami, Rosja 1908-1917

sprzedany.png

BROSZA SREBRNO-ZŁOTA

Z  DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU  I SZAFIRAMI,

ROSJA 1908-1917

 

Brosza wykonana w złocie próby 56 zołotników/odpowiada próbie 0,585/ oraz srebrze. 

 

Czas powstania/pochodzenie - Rosja, pocz. XX w.,  z kompletem punc probierczych  z okresu 1908-1917, /także z  inicjałami złotnika w cyrylicy I.T./, wykonanie bliżej końca tego okresu.

 

Zdobienie - naturalne niebieskie szafiry - centralny w szlifie stożkowego  kaboszona oraz, ułożone naprzemiennie z diamentami, szafiry w geometrycznych szlifach triangli.

Diamenty w szlifach fasetowych starych /18 sztuk/ o masie 0,25 ct, H-I/VS do SI, są pełne blasku i życia starych szlifów, szczególnie pięknego w spatynowanym srebrze. Ich urodę doskonale podkreśla kontrastująca barwa szafirów - zwłaszcza w kompozycji z trianglami.

 

Masa broszy - 3,840 grama, wymiary - długość - 6,6   cm,  szerokość -  1,2  cm w części  środkowej.  

Stan zachowania - bardzo dobry, w całości oryginalny - diamenty i szafiry bez współczesnych uzupełnień, pięknie zachowane,  sprawne oryginalne  zapięcie broszy, całość konstrukcji w wyśmienitym stanie. 

 

Brosza w prostej, klasycznej kompozycji, nawiązująca już do stylistyki art deco, łączy urok dawnej  biżuterii i urodę starego diamentu z  zachowaniem prostej i skromnej formy. Zachwyca kunsztem i subtelnością wykonania  oraz pięknem kompozycji - szczególnie połączeniem kamieni i szlifów.

 

Oryginalna, stara Rosja, zdecydowanie ponadczasowa  w charakterze i urodzie, doskonale harmonizuje z antykwaryczną biżuterią diamentowo-szafirową. 

 

Zakup z  certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego /gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty