nowosci

Archiwum Biżuterii

Etruscan revival style - kolczyki z diamentami starego szlifu, Austro-Węgry, 1866-1872

Etruscan revival style  - kolczyki z diamentami starego szlifu, Austro-Węgry, 1866-1872

sprzedany.png

KOLCZYKI ZŁOTE ETRUSCAN REVIVAL STYLE - AUSTRO-WĘGRY 1866-1872

 

  Kolczyki w rzadko spotykanym nurcie biżuterii antykizującej i pięknym - doskonałym -  stanie zachowania stanowią oryginalny i niepowtarzalny komplet biżuterii historycznej,  jednak o zdecydowanie ponadczasowym charakterze i dawnym niespotykanym dziś kunszcie złotniczym. Stanowią unikalny komplet z broszą i bransoletą.

 Z kompletnym -  rzadkim ocechowaniem obejmującym okres 1866-1872 stanowią jednocześnie katalogowy przykład historycznej biżuterii kolekcjonerskiej świetnie odnajdującej się w dzisiejszych czasach i niebanalnych stylizacjach.

 

Kolczyki wykonane w złocie pr. 4 /0,580/, dukatowanym,  matowionym.

Urzędowe historyczne punce probiercze  z okresu początków monarchii austro-węgierskiej 1866-1872 bite na oryginalnych zapięciach  i na odwrociu elementu środkowego podwieszanego.  Dodatkowo częściowo czytelny imiennik złotnika, cecha kontrolna miejska Pragi bita na bransolecie, co pozwala na określenie takiego właśnie pochodzenia.

 

Zdobienie - antykizująca okazała forma całości z podwieszanymi ruchomymi wisiorkami w formie filigranu, granulacja i cyzelowanie; dekorowane diamentami w szlifach starych rautów w oprawach chaton - o wym. 2,0 - 1,8  mm i 2,5-3,3 mm. /4 kamienie/.

 

Masa kolczyków - 11,28 g.

Wymiary - długość 6 cm, szerokość - 1,35 cm.

Stan zachowania - doskonały,  bez żadnych śladów używania.

 Etui nie jest przedmiotem sprzedaży.