nowosci

Archiwum Biżuterii

Kolczyki biedermeier z motywem kwiatowym - I połowa XIX w.

Kolczyki biedermeier z motywem kwiatowym - I połowa XIX w.

sprzedany.png

UNIKALNE KOLCZYKI - BIEDERMEIER, 

I POŁOWA XIX  W.

 

Kolczyki wykonane w złocie próby 0,545 - Altgold nr 2, dukatowane; lutowie częściowo metalowe.

 

Czas powstania/pochodzenie - I połowa XIX w., ze wskazaniem na lata 1830-50, Austria lub Niemcy, późny biedermeier z cechami realizmu naturalistycznego.

 

Zdobienie/technika - ornamentyka floralna, plastyczna w formie, w charakterystycznej dla epoki technice - złoto dęte, repusowane, cyzelowane. Kunszt i precyzja pracy złotniczej właściwe epoce.

Kamienie - 2 x dublet:  beryl zielony i szkło. Górną część kamienia w każdym z kolczyków stanowi beryl naturalny zielony łączony spoiwem z podstawą - szpicem szkłem. Dość często spotykane dublety w historycznej biżuterii.

 

Masa kolczyków - 6,400 grama.

Wymiary - długość 3 cm, szerokość maksymalna - 1,8 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry - podkreślam szczególnie zważywszy na wiek  i formę kolczyków, oryginalny bez ingerencji i jakichkolwiek uszkodzeń; zachowane zapięcia z epoki z charakterystyczną dlań blokadką utrzymującą kolczyki we właściwej pozycji/prezencji.

 

Egzemplarze historyczne w rzadkiej na rynku antykwarycznej biżuterii formie, a zwłaszcza stanie zachowania, jak i kunszcie pracy jubilerskiej doskonale oddają urok i duszę epoki; świetnie wpisują się w złote antyczne stylizacje gwarantując jednocześnie  unikalność i niepowtarzalność.