nowosci

Archiwum Biżuterii

Kolczyki z białego złota z brylantami starego szlifu - 3 CT - i rubinami, lata 1920-te, Austria

Kolczyki z białego złota z brylantami starego szlifu - 3 CT - i rubinami,  lata 1920-te,  Austria

sprzedany.png

KOLCZYKI Z BRYLANTAMI STAREGO SZLIFU - 3 CT - I RUBINAMI

AUSTRIA , L. 20. XX w. 

 

Karmazycje brylantowo-rubinowe - ponadczasowa klasyka w zdecydowanie rzadko spotykanej formie - luksusowej, ekskluzywnej biżuterii diamentowej lat 20-tych XX w.

 

Czas powstania/pochodzenie: początek lat 20-tych XX w., historyczne punce probiercze - Austria, od roku 1921-25, na złoto próby 0,585. Na biglach także monogram złotnika GF.

 

 Zdobienie - diamenty w szlifach brylantowych starych o masie łącznej - 3,00 ct.  /20 kamieni/.

Wymiary  - 4,56 mm, 3,5 mm do 3,2 mm. 

Barwa i czystość - H-I/SI.

 

Diamenty o doskonałej  brylancji starych szlifów; ogień i życie kamieni potęgują oprawy w białym złocie palladowym, subtelne,  frontalnie prawie niewidoczne,  jak i głęboka barwa rubinów.

Rubiny, stare z epoki syntezy, wówczas kosztowne, w szlifach starych fasetowych na owalach. Zwracam także Państwa uwagę, iż te pierwsze, drogie syntezy, powstawały na bazie kamienia naturalnego. W jednym z rubinów widoczne pozostałości po topnikach syntez, bywają  mylone z naturalnymi inkluzjami.

 

Masa kolczyków - 5,190 grama.

Wymiary - same karmazycjie 1,6 cm x 1,2 cm, długość na wysokości dwóch górnych brylantów i karmazycji - 2,7 cm,  długość całego kolczyka - 3,1 cm.

 

Stan zachowania - bardzo dobry, w całości oryginalny z epoki, brylanty bez żadnych uszkodzeń, skaz, sprawne zapięcia.

 

Na szczególną uwagę zasługuje forma kolczyków i delikatna ażurowa praca jubilerska - z podwieszanymi karmazycjami i dwoma brylantami w części górnej, w spójnej, doskonale wyważonej kompozycji całości,  stanowiącej kwintesencję ekskluzywnej cocktailowej biżuterii z brylantami lat 20-tych XX w.

 

Klasyka ponadczasowa, ogromnej urody i wdzięku dawnej biżuterii; nadzwyczaj kobiece egzemplarze.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty