nowosci

Archiwum Biżuterii

Komplet biżuterii - bransoleta i brosza z koralami i perełkami, XIX w.

Komplet biżuterii - bransoleta i brosza z koralami i perełkami, XIX w.

sprzedany.png

BRANSOLETA  i  BROSZA  Z KORALAMI SZLACHETNYMI I PEREŁKAMI, 

XIX/XX W.

 

Rzadko spotykany,  oryginalny komplet biżuterii  - bransoleta i brosza,  wykonane  w srebrze próby 0,750,  częściowo złoconym.

 

Czas powstania/pochodzenie - przełom XIX/XX w., Austro-Węgry lub Niemcy.

 

Konstrukcja bransolety w formie dwudzielnej obręczy, zdobiona naturalnymi koralami szlachetnymi  - delikatnej, łososiowej  barwy, niezwykle modnej w tym okresie.  Korale szlifowane w kaboszony - o wymiarach 8-9 mm,  osadzone są na gwintach, każdy oddzielnie; kompozycja dodatkowo zdobiona naturalnymi maleńkimi, ok.  1 mm perełkami, dodającymi szczególnego uroku.

 

Brosza jest odwzorowaniem  frontu bransolety -  z koralami o wymiarach - 6-7 mm,  i taką samą konstrukcją całości.

 

Komplet zachwyca szczególnie piękną formą  i doborem  korali, w połączeniu z wdziękiem maleńkich perełek.

 

Wymiary - owal bransolety mierzony wewnątrz  - 5,7 cm x 4,6  cm, na szczupły,  jak i średni nadgarstek. Element frontalny - 2,6 cm szerokości. Obręcz po obwodzie - szerokości  6 mm.

Brosza  - 4 cm  x  2,7 cm.

Masa  bransolety  -19,930 grama.  Masa broszy - 7,680 grama.

 

Stan zachowania - bardzo dobry, zarówno całość konstrukcji,  jak i korale w bardzo dobrym stanie,  bez wtórnych uzupełnień,  sprawny zamek w bransolecie  i zapięciu broszy, jedynie jeden z korali broszy posiada powierzchowne zarysowanie - niewidoczne w noszeniu. Patyna.

 

Koralowy, oryginalny komplet z tego okresu i  w takim wydaniu jest niezwykle rzadko spotykany - nadto tak pięknie zachowany.

Miłośniczkom dawnego koralowego piękna, prawdziwego i nie modyfikowanego,  z niezwykłym wdziękiem i  wyraźnym klimatem epoki - polecam szczególnie, zwłaszcza  do letnich stylizacji, kiedy to koral  żyje najpiękniej.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty