nowosci

Archiwum Biżuterii

Naszyjnik art deco typu negligee z diamentami starego szlifu 1 CT i perłami, w oryginalnym etui

Naszyjnik art deco typu negligee z diamentami starego szlifu  1 CT  i perłami, w oryginalnym etui

sprzedany.png

NASZYJNIK  PLATYNOWO-ZŁOTY  Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU  1  CT I PERŁAMI, 

W ORYGINALNYM ETUI

ART DECO,  RARE 

 

Naszyjnik  typu "negligee" to typ łańcuszka,  na którym zawieszony jest element, z którego zwisają dwie ozdoby, zazwyczaj w kształcie kropelek, zawieszone na nierównych długościach. Wisiorki te były modną ozdobą w epoce edwardiańskiej. Noszono je na co dzień, ponieważ były skromniejsze niż inne naszyjniki wysadzane bogatymi kamieniami. Tutaj zazwyczaj kamień jest niewielki, a oprawa mniejsza i bardziej skromna. Istnieją przeróżne wersje tego typu naszyjników.

W okresie art deco na nowo kultywowano ten wzór i był on,  w kontekście nowej mody kobiecej, odsłaniającej zdecydowanie więcej -  niezwykle modną ozdobą. Kamienie - zazwyczaj diamenty - oprawione były  w proste geometryczne wzory - kuliste czy sześciokątne -  i często łączone z ulubionymi w tej epoce -  perłami.

 

Ten niezwykle kunsztownie wykonany naszyjnik, z wysokiej jakości perłami,  pochodzi z początku lat 20-tych XX w.,  a wykonany został w złocie próby 0,570/odwrocie/ oraz srebrze - oprawa diamentów,  łańcuszek - platynowy (!)  pr. 0,900. 

 

Czas powstania/pochodzenie - początek lat 20-tych XX w.,  wzornictwo - czystego  art deco, klasa i precyzja roboty, połączenie pereł z diamentami w takiej formie całości wskazują  na Austrię - stary Wiedeń.

 

Zdobienie - 63 naturalne diamenty w szlifie rozet antwerpskich o masie łącznej 1,00 ct.

Biel - H-I, czystość  SI. Piękne życie i blask diamentów tego szlifu, nadto w srebrze i takim projekcie całości doskonale  eksponowane. 

 

Na szczególną uwagę zasługuje oryginalna, czysta, art decowska kompozycja naszyjnika i zachowanie się go w oryginalnym etui, a także  połączenie całości kompozycji z platynowym łańcuszkiem. 

 

Masa naszyjnika - 12.090 grama,  wymiary - element dekoracyjny 2,2 cm szerokości x 5 cm długości.

Długość całego naszyjnika - 43 cm. 

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny, zarówno konstrukcja całości, jak i kamienie pięknie zachowane. Wyśmienicie zachowane etui, wyłożone niebieskim jedwabiem i aksamitem,  z dokładnym wymodelowaniem do formy naszyjnika - pokazuję na zdjęciu także puste wnętrze etui.

 

Naszyjnik wyjątkowej, oryginalnej urody  i  czaru dawnej  biżuterii - kwintesencja kobiecości,  wdzięku i klasy w najpiękniejszym połączeniu kamieni - diamentów i pereł. Zdecydowany klimat epoki, charyzma (!)  i nieprzemijające piękno biżuterii ponadczasowej. 

Elegancja wytrawna i szyk w starym, dobrym stylu - i najlepszym tego słowa znaczeniu.

 

Zakup  z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty

 

 Perły to doskonałość i tajemnica Wyjątkowe piękno pereł ceniono już w antycznym świecie. W dawnych podaniach i legendach jej powstanie kojarzone jest z miłością. W starożytnej Grecji była symbolem Afrodyty, która zrodziła się z piany morskiej. Wówczas to perłami stały się rozproszone krople wody. Albo - perły to także zastygłe łzy nimf morskich, wylane po śmierci pięknych młodzieńców, którzy utonęli w morzu.  Albo - pierwsze perły to łzy aniołów. 

 

Drogocenna perła, rzadka i szlachetna, mogła się urodzić tylko ze spadłej rosy albo ...od uderzenia pioruna.

 

Symbolika - czystość, zdrowie nieśmiertelność,  bogactwo, szczęście i dobroć. To symbol wzniosłości, wiary, wiedzy tajemnej, poświęcenia, połączenia ognia z wodą.  Przysłowie mówi: oko jest perłą oblicza.

 

Najdawniejszy symbol doskonałości, klejnot księżycowy i kobiecy.