nowosci

Archiwum Biżuterii

Pierścionek srebrno-złoty z brylantami i diamentami starego szlifu - piękna secesja - ok. 1880-1900

Pierścionek srebrno-złoty z brylantami i diamentami starego szlifu - piękna secesja - ok. 1880-1900

sprzedany.png

PIERŚCIONEK ZŁOTO-SREBRNY Z BRYLANTAMI  I  DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU 

OK. 1880 - 1900, PIĘKNA SECESJA

 

La Belle Epoque, jak żadna inna, ze swym uwodzicielskim powabem i niezaprzeczalnym  pięknem, podkreślała wyjątkowość kobiecej urody.

 

Estetyka secesyjna, naśladując  naturę  i wszelkie formy  roślinno-zoomorficzne, nadawała  przedmiotom piękne, fantazyjne kształty. Secesja wypracowała charakterystyczne dla siebie środki wyrazu – linearyzm formy – giętka linia, jasne połyskujące barwy i ornamentykę inspirowaną naturą. Precjoza przybierały formy stylizowanych  gałązek, pąków kwiatów,  orchidei, stylizowanych dekoracyjnych  liści połączonych z wijącymi się liniami, dekoracyjnych pnącz, owadów – motyli, muszek, ważek - i stylizowanych postaci kobiecych.

 

Jak w tym pierścionku, wykonanym w końcu XIX wieku, gdzie, w płynną, secesyjnie wygiętą linię gałązek i listków,  zostały wpisane  - w formie pąków kwiatów - diamenty.

 

Pierścionek zdobi 8 diamentów naturalnych w szlifach - brylantowych starych i fasetowych starych - antyk,  o wymiarach - 3,5 mm, 3,3 mm, 2,6 mm i masie łącznej 0,50 ct. 

 

Barwa - H-I /Wesselton-Top Crystal+/, czystość SI.

Diamenty oprawne w spatynowane srebro, w takiej unikalnej  formie  całości  prezentują całe swoje dawne piękno, charakterystyczny blask, ogień i życie starych szlifów.

Złoto próby 0,585.

 

Masa pierścionka  - 2,350 grama, wymiary -  front 2,1 cm,  rozmiar jubilerski 11-11,5 - średnica wewnątrz -  16,20 mm.

 

Stan zachowania - wyśmienity, w całości oryginalny bez wtórnych uzupełnień, napraw, jakichkolwiek ingerencji w substancję zabytkową.

 

Pierścionek wykonany z niezwykłą lekkością i finezją, bardzo subtelny, kobiecy, w takiej formie i stylu czystej secesji  -  rzadko spotykany. Zachwyca spójnością projektu, kunsztem pracy i pięknem dawnego diamentu. Egzemplarz z historią i duszą,  wyjątkowy  i jedyny, doskonale przyciągający wzrok, w stylu, którego magia do dzisiaj przemawia do nas z taką mocą belle epoque. 

 

Pierścionek z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych z listy biegłych sądowych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty