nowosci

Archiwum Biżuterii

Pierścień z brylantami starego szlifu - 3,35 CT - ok. 1940-50

Pierścień z brylantami starego szlifu - 3,35 CT - ok. 1940-50

sprzedany.png


 

PIERŚCIEŃ  Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU - 3,35 CT - ART DECO - RARE

 

Wyjątkowy pierścień z lat 40-50-tych XX w., utrzymany w manierze art deco - z nutką retro stylu lat 40-tych.

 

W formie lekkiego w wyrazie,  finezyjnego  i przestrzennego sygnetu - wykonanego w złocie białym próby 0,585, cechowanym i badanym, oprawiono  - w koronie - trzy naturalne diamenty w szlifach brylantowych starych o masie -  0,92 ct,  0,80 ct i 0,63 ct.  Masa łączna trzech brylantów  -  2.35 ct,   biel H-I (Wesselton-Top Crystal+), czystość SI1.

 

Stare brylantowe szlify odddają piękny blask diamentu, ogień i życie tych kamieni  są  wspaniałe,  brylancja doskonała - niestety, nie są tego w stanie oddać zdjęcia.

 

Dodatkowo w giętkim, plastycznym wykończeniu korony oprawiono - 

34 diamenty naturalne w  fasetowych starych szlifach  o łącznej masie 1,00 ct, 

biel H-I-J (Wesselton-Top Crystal) , czystości VS do SI. Diamenty o pięknym życiu starych szlifów, które potęguje ich faliste ułożenie.

 

Masa łączna wszystkich  diamentów - 3,35 ct.

 

Masa pierścionka - 9.140 grama, wymiary - korona  2,3 cm x 1,3 cm, rozmiar jubilerski - 17 (18 mm średnica wewnątrz szyny).

Stan zachowania - wyśmienity,  wszystkie diamenty oryginalne,  bez wtórnych uzupełnień, brylanty - doskonałe, bez skaz, wyszczerbień, o idealnej brylancji. Całość konstrukcji bez żadnych zastrzeżeń.

 

Zdecydowanie jednostkowy,  unikalny egzemplarz, wykonany z niezwykłym kunsztem i klasą sztuki złotniczej, forma plastyczna,  geometria złamana giętką linią  i finezją całego projektu - mimo, wydawałoby się ciężkiej wagi złota i diamentów, całość prezentuje  ogromny wdzięk, szlachetność formy i prostotę, piękne proporcje i finezję  - i urodę starego diamentu w pełnej  krasie.

 

Zachęcam Państwa do oglądnięcia wszystkich zdjęć, ujęć i założonego pierścienia - choć, co podkreślam szczególnie -  żadne z nich nie oddaje urody i piękna pierścienia - trójwymiarowości i blasku diamentów, jak i prezencji założonego, pięknie układającego się,  poprzez wyprofilowanie boków - pierścienia.

 

Dołączam  ekspertyzę  biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.