nowosci

Archiwum Biżuterii

Platyna, brylanty i szafiry - katalogowa bransoleta ART DECO

Platyna, brylanty  i szafiry - katalogowa bransoleta ART DECO

sprzedany.png

KATALOGOWA BRANSOLETA ART DECO - PLATYNA, BRYLANTY I SZAFIRY - RARE

 

Lata 1920-te to czas wyrafinowanego i niepowtarzalnego designu w biżuteri, elegancja i jakość to główne cechy biżuterii tego okresu - obok drogocennych  kamieni jak diament czy szmaragd, stosowano z upodobaniem najlepsze kruszce podkreślające i piękno  diamentu,  i stanowiące o jakości wyrobu - obok platyny było to 18 karatowe białe  złoto,  które eksponowało kolor kamienia i blask diamentów.

 

Tak, jak w tej bransoletce, wykonanej w platynie pr. 0,950 oraz złocie pr. 0,750. Wykonanie z niezwykłym kunsztem, delikatnością i precyzją, najwyższą wartością  artystyczną. Ręczna konstrukcja na bizie.

Front stanowi koronka, w której osadzono 33 naturalne diamenty - szlify brylantowe stare - centralne oraz rozety i  rauty,  diamenty o masie łącznej - 0,65 ct (trzy centralne - 0,35 ct).

Piękna biel H-(Wesselton), czystość VS do SI. Diamenty o pięknym życiu i ogniu, podkreślonym platynową oprawą.

 

Art  deco to także najlepszy projekt - ideał geometrycznego piękna - czyli esencja art deco w tej bransolecie -  to 16 szafirów w reprezentatywnych  dla epoki szlifach - bagiet.

 

Masa bransolety - 6.514 grama, wymiary - szerokość frontu - 0,95 cm, długość  - ok. 17,5 cm.

 

Stan zachowania - wyśmienity, w całości oryginalny z epoki, wszystkie diamenty oryginalne bez wtórnych uzupełnień, całość konstrukcji w doskonałym stanie.

 

Katalogowy przykład biżuterii art deco - w projekcie, klasie wykonania, doborze kamieni i kruszców - ponadczasowa klasyka art deco niezmiennie modna i poszukiwana przez koneserów tematu, doskonale wpisująca się w dzisiejsze czasy;  szlachetność formy, prostota, funkcjonalność, piękne proporcje i wyrazistość tego stylu  - elegancka nowoczesność art deco jest niezastąpiona.  Bransoleta doskonała na co dzień.

 

Dołączam  certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego /gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.