nowosci

Archiwum Biżuterii

Platynowy naszyjnik z brylantami starego szlifu 1,13 CT - i szafirem 3,50 CT - WOLFERS FRERES - art deco 1920-30 r.

Platynowy naszyjnik z brylantami starego szlifu  1,13 CT - i szafirem 3,50 CT - WOLFERS FRERES  - art deco 1920-30 r.

sprzedany.png

NASZYJNIK PLATYNOWY Z BRYLANTAMI I DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU -  1,13 CT

ORAZ SZAFIREM - 3,50 CT

WOLFERS FRERES, 

ART DECO LATA 20/30 -TE XX W.

RARE

 

Lata 1920-te to czas wyrafinowanego i niepowtarzalnego designu w biżuterii, obok drogocennych kamieni jak diament czy szmaragd, stosowano z upodobaniem najlepsze kruszce podkreślające i piękno diamentu i stanowiące o jakości wyrobu - szczególnie platynę, która eksponowała kolor kamienia i blask diamentów.

 

Luksus, nowoczesna jak na owe czasy forma, ale i nawiązanie do stylów klasycznych, ekskluzywne materiały, elegancja i mistrzostwo wykonania - bo wtedy jubilerstwo sięgnęło artystycznych szczytów - to podstawowe cechy biżuterii art deco, zaś diamentowa biżuteria stała się symbolem epoki.

 

Kwintesencję ekskluzywnej, cocktailowej biżuterii platynowej z brylantami, lat 20-tych XX w., stanowi ten naszyjnik,  wykonany w platynie próby 0,900.

Czas powstania/pochodzenie -  lata 20-30-te XX wieku, okres i styl art deco, pracownia Wolfers Freres /tu  naszyjnik sprzedawany poprzez Ferenca Paara w salonie w Budapeszcie/.

 

Wolfers Freres - Bracia Wolfers, ekskluzywna, wielopokoleniowa manufaktura złotnicza i projektowa z Brukseli, Maison Wolfers Frères SA, założona na początku XIX w., współpracowała z  takimi domami jubilerskimi jak: Emile Antoniego w Antwerpii,  Fernand Hardy -  Liege, Krischer w Düsseldorfie czy Ferenc Paar, Budapeszt, a także Aublanc, Paryż.

Rodzina Wolfers,  swoimi korzeniami sięgała dynastii złotników i jubilerów o pochodzeniu niemieckim i holenderskim, a ich projekty cieszyły się zasłużoną renomą dworów europejskich, obecnie będąc w dobrych muzealnych kolekcjach.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach brylantowych starych  i fasetowych starych  - razem 39 sztuk - 3,0 mm - 2,6 mm do 1,5 mm,  o masie łącznej 1,13 ct.

Barwa bieli - H - I/ Wesselton do Top Crystal+/, czystość VS do SI.

Stare szlify o pięknym życiu i ogniu prezentują całe piękno dawnego diamentu, doskonale wyeksponowane  w platynie, z drobnym perełkowaniem na brzegach.

 

Wyjątkowego charakteru i smaku całości dodaje naturalny szafir w szlifie wysokiego geometryzującego kaboszonu - masa 3,50 ct.

 

Masa naszyjnika - 9,400 grama, wymiary - długość elementu dekoracyjnego  4,2 cm, szerokość  u góry  1,8 cm,  wymiary elementu z szafirem - 1,9 cm x 1,7 cm. Długość użytkowa naszyjnika - 43  cm.

 

Stan zachowania - bardzo dobry, bez napraw, ubytków, wszystkie diamenty oryginalne bez wtórnych uzupełnień,  całość konstrukcji  i kamieni w wyśmienitym stanie.

 

Naszyjnik zachwyca nie tylko  wspaniałym, wyrafinowanym i niepowtarzalnym designem,    precyzją i jakością ręcznego wykonania w platynie, ale stanowi jednocześnie kwintesencję kobiecości  i subtelności,  urody i wdzięku dawnej biżuterii.  Na szczególne podkreślenie zasługuje także zachowanie się oryginalnego etui.

 

Klasyka ponadczasowa  nie tylko dla miłośniczek art deco, ale i wielbicielek  wysokiej klasy jednostkowej biżuterii z doskonałym warsztatem i proweniencją.

 

Dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty