nowosci

Archiwum Biżuterii

Platynowy pierścionek w formie sygnetu - art deco - z diamentami starego szlifu - ok. 1940/50 r.

Platynowy  pierścionek  w formie sygnetu - art deco -  z  diamentami starego szlifu -  ok. 1940/50 r.

sprzedany.png

PLATYNOWY PIERŚCIONEK W FORMIE  SYGNETU

Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU  - ART DECO - LATA 1940/50

RARE

Jeśli jest w historii jakiś styl, który jak żaden inny, zawładnął  masowo ludzką wyobraźnią, obejmując wszystkie dziedziny sztuki i który do dziś cieszy się niezwykłą popularnością, będąc obecnym także we współczesnym wzornictwie, to jest nim art deco. Szczególnie mocno zaznaczył  swoją obecność we wszystkich obszarach sztuki,  w różnych formach,  od lat 20. aż do połowy lat 60.  XX w.

 

Ten wielonurtowy kierunek, który był jednocześnie swoistą postawą estetyczą i odnową  w dwudziestoleciu międzywojennym, całkowicie inną  modą, najlepiej wyraża francuski termin "facon" - a funkcjonujące jego odpowiedniki,  obejmują dość szeroki zakres stylistyczny - Style 1925  lub Paris 1925,  Style Chanel, La Mode 1925,  ale i New York Style,  wreszcie American Art Deco oraz Zig-Zag Moderne i Art Moderne. Ten ostatni był wyrazem specyficznego kręgu stylistycznego,  mającym swoje źrodła w ekspresjonizmie, określanego także dość swobodnie jako post art deco. 

Doskonałym jego przykładem jest ten damski sygnet, wykonany w platynie pr. 0,900, na przełomie lat 40/50 -tych XX w. 

 

Czas powstania/pochodzenie -  przełom lat 1940.-50. XX w., Austria lub Francja. 

Zdobienie - diamenty  naturalne w szlifach starych fasetowych /brylantowych i  8/8/,  o masie łącznej 0,65 ct. Biel - H-I, czystość VS do SI.  W tak oryginalnej formie sygnetu  i platynie diamentowe piękno jest doskonale wyeksponowane. 


Masa pierścionka - 8,960  grama , wymiary -  korona 1,9 cm x 1,4 cm. Rozmiar jubilerski - 12,5 - 13, średnica wewnątrz szyny - 16,50 mm.

Stan zachowania - bardzo dobry, zarówno całość platynowej konstrukcji jak i diamenty zachowane  doskonale, bez wtórnych uzupełnień. 

 

Pierścionek w czystej, geometrycznej - kubistycznej kompozycji  art deco - w której tylko forma tak prostego sygnetu może oddać  istotę tego stylu  - oryginalnego, jednostkowego, z charakterem  i zachowaniem doskonałych proporcji i symetrii.

 

Majstersztyk pracy w platynie przy  takiej konstrukcji sygnetu, ostry i charyzmatyczny w wyrazie i dla takich Pań polecam - zdecydowanie nie jest wdzięczny ani urokliwy:-) Piękno czystej formy i prostej linii, platyny i diamentu.

 

Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego /eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty