nowosci

Archiwum Biżuterii

Platynowy solitaire - 0,87 ct - H/SI - stary szlif, lata 30-te - PIĘKNY!

Platynowy solitaire - 0,87 ct - H/SI  - stary szlif, lata 30-te - PIĘKNY!

sprzedany.png

PLATYNOWY PIERŚCIONEK Z BRYLANTEM STAREGO SZLIFU - 0,87 CT i DIAMENTAMI

LATA 30 -TE - ART DECO

 

Pierścionek wykonany w latach 30-tych, w stylu prostego piękna art deco. Ręczna robota w platynie próby 0,950, z centralnie oprawionym diamentem naturalnym w szlifie brylantowym starym.

Ręczna konstrukcja na bizie. Proszę zerknąć na zdjęcia odwrocia i profilów - klasa i kunszt dawnej  ręcznej roboty w platynie, ażurowa  biza - dzisiaj w platynie nie występująca.

 

Diament naturalny  ma masę 0,87 ct. Piękna biel H, czystość SI 2.

Diament o wspaniałym, mocnym ogniu i życiu, brylancja doskonała, nie oddają jej  zdjęcia.

Dodatkowe zdobienie w platynowej koronce 42 diamentami w szlifach achtkantowych starych, o pięknym blasku  - masa łączna  - 0,33 ct, biel H, czystość VS do SI.

Masa łączna wszystkich diamentów - 1,20 ct.

Wymiary - 7 mm szerokości w centralnym miejscu z brylantem, rozmiar jubilerski - 13,5 (16,82 mm wewnątrz szyny).

Masa pierścionka - 3,400 grama.

Stan zachowania  - bardzo dobry, brylant doskonały bez żadnych uszkodzeń, wyszczerbień, skaz,  stan całości - wyśmienity.

 

Piękna, stara dobra klasyka na zawsze - w doskonałej robocie, w platynie, ze wspaniałym starym brylantem - sam czar i urok dawnej diamentowej biżuterii.

Ideał starego piękna doskonały na zaręczyny lub prezent miłości - z duszą, jednostkowy egzemplarz. Piękno ponadczasowe i nieprzemijające. I doskonała inwestycja.

 

Pierścionek z ekspertyzą biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych  z listy biegłych sądowych - nr certyfikatu 329-B.