nowosci

Archiwum Biżuterii

Secesyjny wisiorek z brylantem i diamentami starego szlifu - Wiedeń, pocz. XX w.

Secesyjny wisiorek z brylantem i diamentami starego szlifu - Wiedeń, pocz. XX w.

sprzedany.png

SECESJA - WISIOREK SREBRNO-ZŁOTY Z BRYLANTEM I DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU,

WIEDEŃ, POCZ. XX W.

 

Rzadko spotykany wisiorek w estetyce secesji wiedeńskiej początków XX w.  i ponad wiekowym kunszcie pracy złotniczej  - złoto pr. 0,580 i srebro 0,800.

 Czas powstania/pochodzenie - ok. 1910/15 r., Wiedeń.

 

Ocechowanie - urzędowe historyczne punce probiercze austro-węgierskie z okresu 1872-1922, dodatkowa cecha kontrolna dla Wiednia; punce bite na złotej bocznej konstrukcji wisiora.

 

Zdobienie - diamenty w szlifach starych brylantowych i fasetowych wpisane w ażurową, precyzyjnie ręcznie wykonaną, formę belle epoque o stonowanej linii kompozycji w ornamentyce floralnej, tu doskonale wyważonej i spójnej  - pąków i listków kwiatowych;  masa łączna kamieni ok. 0,40 ct.

 

Diament centralny - brylant - w podwieszanej ruchomej konstrukcji o wym. 3,4 mm - 3,3 mm x H 2,10 mm, masa ok. 0,15 ct. /H/SI1/.

Pozostałe 11 kamieni - 1,2 mm -1,5 mm - 2,0 mm, masa łączna - ok. 0,25 ct.

Barwa i czystość ocenione w oprawach - H-I/SI-P.

 

Masa wisiorka - 2,7 gr.

Wymiary - 3,1 cm x 1,5 cm.

Stan zachowania - piękny, oryginalny z epoki bez żadnych zastrzeżeń.

 

Śliczna i subtelna secesyjka z niezaprzeczalnym klimatem epoki  i  urokiem w połączeniu z  precyzją i jakością  dawnej pracy złotniczej;  zachwyca nie tylko ponadczasową formą i magią stylu, ale i żywymi diamentami w historycznych szlifach oraz doskonałym stanie z epoki.