nowosci

Archiwum Biżuterii

Unikalna demi-parure - kolczyki, bransoleta i brosza ze schowkami sentymentalnymi, emalia i diamenty, w oryginalnym etui, Austro-Węgry 1867-1872.

Unikalna demi-parure - kolczyki, bransoleta i brosza ze schowkami sentymentalnymi, emalia i diamenty, w oryginalnym etui, Austro-Węgry 1867-1872.

sprzedany.png

DEMI-PARURE W ORYGINALNYM ETUI

BRANSOLETA, BROSZA I KOLCZYKI - EMALIA,  DIAMENTY i SEKRETNIKI,

AUSTRO-WĘGRY 1867-1872.

 

Unikalny komplet historycznej biżuterii zachwycający nie tylko majstersztykiem dawnego złotnictwa i  oryginalnością formy, ale przede wszystkim pięknym,  niespotykanym stanem zachowania - i w kontekście konstrukcji poszczególnych elementów, ich zdobień, jak i kompletnego zestawu bez ubytków czy przeróbek,  nadto w oryginalnym etui.

 

Wartość zdecydowanie podnosi ocechowanie z epoki - punce probiercze monarchii austro-węgierskiej z jej pierwszego okresu zaraz po utworzeniu,  bite kilkukrotnie na każdym elemencie kompletu.

Złoto dawnej pr. 4 /odpowiada ok. 0,580/, dodatkowo dukatowane na całej powierzchni, co także podnosi wartość zestawu. Zwracam także uwagę na  masę kompletu - 62,4 g.

 

Czas powstania/pochodzenie -  1867-1872,  Austro-Węgry, Wiedeń.

Zdobienie - kunsztowna, wysokiej jakości ręczna praca złotnicza, w półplastycznej formie i dopracowaniu najdrobniejszych szczegółów - tu zwracam uwagę na pięknie zabudowane i wykończone odwrocia wszystkich elementów.

Brosza i bransoleta posiadają schowki sentymentalne - rzadki element zwłaszcza w bransolecie, montowany na zawiasku.

 

Komplet wpisuje się w stylistykę  historyczno-antykizującą II połowy XIX w., lat 60/70., z elementami realizmu przedmiotowego, jak i naturalizmu - tu diamentowych kwiatuszków.

 

 Dekoracja czarną emalią i  filigranem;  cyzelunek.

Diamenty w szlifach dawnych rozet  / 14 kamieni o wymiarach - 4,5 mm - 3 mm,  2,1-2,0 mm,  4,5-3,2 mm,   2,6-2,2 mm./

Barwa/czystość - H-I/SI-P.

 

 Masa kompletu - 62,4 g.

Kolczyki - 11,78 g.

Brosza - 18,82 g

Bransoleta - 31,8 g.

 

Wymiary - kolczyki długość 5,4 cm, szer. maks - 1,9 cm.

Brosza - długość 5,2 cm, szer. 4,1 cm.

Bransoleta - element centralny 3,1 cm x 4 cm.

Owal mierzony wewnątrz - 5,8 - 4,7 cm, na średni nadgarstek.

 

Stan zachowania  - piekny, kompletny bez uszkodzeń.  Oryginalne zapięcia kolczyków i broszy, żadnych  napraw, przeróbek.