nowosci

Archiwum Biżuterii

Wisior złoty z brylantem starego szlifu 0,94 ct i diamentami - belle epoque - pocz. XX w.

Wisior złoty z brylantem starego szlifu 0,94 ct  i diamentami - belle epoque - pocz. XX w.

sprzedany.png

WISIOR Z BIAŁEGO ZŁOTA Z BRYLANTEM STAREGO SZLIFU - 0,94 CT

I DIAMENTAMI , BELLE EPOQUE, POCZ. XX W.

 

Okazały wisior wykonany w złocie białym próby 0,580-0,585.

 

Czas powstania/pochodzenie - początek XX w., ok. 1910-1915 r.,  kompozycja i forma  charakterystyczna dla secesji austro-węgierskiej z początków XX w., wpisuje się także doskonale w nurt europejskiej biżuterii w stylu edwardiańskim.

 

Zdobienie - diament naturalny w szlifie brylantowym starym o masie 0,94 ct, bieli - K /Crystal+/, czystości SI1, w oprawie szatonowej  /10 krap/, dzięki której do diamentu dociera z każdej strony sporo światła, rozświetając go pełnym blaskiem starego szlifu.

 

Konstrukcja w formie kratki regencyjnej, gdzie brylant w starym szlifie umieszczono centralnie w wieńcu z gałązek z listkami i pąkami kwiatowymi, ozdobionymi  diamentami w szlifie rozet o łącznej masie min. 0,55 ct. Biel I-J, czystość SI.

 

Dekoracja floralna wkomponowana w tak kunsztowną, ażurową  koronkę,  nie tylko doskonale eksponuje urodę dawnego diamentu, ale przede wszystkim stanowi o finezyjności i wysublimowanym charakterze całości kompozycji stwarzającej wrażenie diamentów "zawieszonych w powietrzu".

 

Masa wisiora - 10,420 grama.

Wymiary - średnica 3,6 cm. Długość z zawiesiem - 5 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry, zarówno całość tak misternej konstrukcji,  jak i diamenty zachowane wyśmienicie, bez uszkodzeń i wtórnych uzupełnień.

Piękna, szlachetna patyna stwarzająca odpowiedni światłocień dla blasku diamentów, którego - co podkreślam szczególnie - nie są w stanie oddać statyczne zdjęcia,  także ze względu na specyfikę szlifu - tj. użycie diamentów w szlifie brylantowym w połączeniu z rozetowym - gdzie uroda tego ostatniego, z  właściwym tylko sobie blaskiem   i życiem,  jest niezmiernie trudna do ukazania na zdjęciach.

 

Wisior wyraża belle epoque w jej istocie formy czystej, lekko geometryzującej, estetyki bardziej stonowanej i piękna linii prostej. Zachowuje przy tym wyjątkową subtelność kompozycji, nadzwyczajny urok  i niezwykle kobiecy  wyraz.

Obok tak wyraźnego klimatu epoki, duszy i magii rzeczy dawnej, to także piękno prawdziwego, nie modyfikowanego  diamentu,  urody  i życia starego szlifu.

 

Dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty