nowosci

Archiwum Biżuterii

XIX. w. bransoleta z koralami szlachetnymi i perełkami, BRESLAU

XIX. w. bransoleta z koralami szlachetnymi i perełkami, BRESLAU

sprzedany.png

BRANSOLETA Z KOŃCA XIX W., KORALE SZLACHETNE I PEREŁKI

Rzadko spotykanej urody bransoletka z II połowy XIX w., ok. 1880-1900.

Konstrukcja w srebrze próby ok. 0,750 złoconym, w formie dwudzielnej obręczy, z naturalnymi koralami szlachetnymi - bardzo delikatnej, łososiowej barwy.

Zachwyca formą i zdobieniem - front stanowi koralowy kwiat, centralny koral osadzony w srebrze z perełkami, dodatkowo - bajorek, granulacja, kwiatuszki z maleńkimi perełkami głębinowymi. Szalenie urokliwa całość.

Bransoletka na średni i szerszy nadgarstek - owal mierzony wewnątrz 6,1 cm x 4,8 cm, obwód mierzony wewnątrz 17,5 cm, front kwiatuszkowy - 1,7 cm.

Masa bransolety - 13.410 grama.

Bardzo dobry stan zachowania, korale w dobrym stanie, zdrowe, sprawny zamek i konstrukcja całości, bez uszkodzeń czy wygięć.

Miłośniczkom dawnego koralowego piękna, prawdziwego i nie modyfikowanego, szlachetnego w formie, z wyraźnym klimatem epoki - dedykuję tę bransoletę, szczególnie w połączeniu z broszką stanowiącą z bransoletą idealny komplet - to komplet oryginalny, dokładnie ta sama robota.

Na zdjęciach katalogu jubilera ERNSTA VOGDTA z Breslau, Ohlauerstr. 60/61 - dzisiejsza ul Oławska, prezentowana jest identyczna bransoleta. Pokazuję Państwu także jak wyglądały ówczesne parury z koralami.

Estymacje: jubiler24h-bransoleta z koralami