nowosci

Archiwum Biżuterii

Brosza z diamentami starego szlifu ok. 1900 r., - 2 ct - mistrzowsko oprawione rozety diamentowe

Brosza z diamentami  starego szlifu  ok. 1900 r., - 2 ct - mistrzowsko oprawione rozety diamentowe

sprzedany.png

BROSZA Z OK. 1900 R., Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU - 2,00 CT - ROZETY DIAMENTOWE W MISTRZOWSKIEJ OPRAWIE

 

Z ok. 1900 r., złoto-srebrna brosza, wykonana w całości ręcznie w złocie próby 0,585 oraz srebrze.

Ornamentyka inspirowana naturą, w nurcie secesji, stylizowanych motywów floralnych - linearyzmu formy, giętkiej linii,  plastyki wyrobu i fantazji kształtu - broszka  prezentuje mistrzowskie wykonanie i kunszt najwyższej miary dawnego złotnictwa.

 

107 naturalnych diamentów - w szlifach rozet brabanckich  - o masie 2,00 ct  - zostało z niezwykłą precyzją, delikatnością i subtelnością oprawionych w srebro, w prawie niewidocznych oprawach.

Diamenty doskonałej jakości - bieli H (Wesselton), czystości VS do SI. Blask diamentowy i ogień kamieni wspaniały, co w niewielkim - zapewniam stopniu - pokazuje film.

Masa broszy - 3,600 grama, wymiary - 2,8 cm x 2,2 cm.

Stan zachowania - doskonały, w całości oryginalny z epoki, diamenty bez wtórnych uzupełnień,  piękna patyna stwarzająca światłocień dla blasku rozet diamentowych.

 

Przykład biżuterii dawnej prezentujący najwyższą wartość artystyczną, niezwykły kunszt wykonania, delikatność, subtelność  - to praca koronkowa i finezyjna, nadto zachowana w doskonałym stanie, pełna wdzięku i uroku - zdecydowanie jednostkowy egzemplarz, który dedykuję koneserkom starego diamentowego piękna i unikalnych form.

 

Brosza z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/eksperta diamentów  i kamieni szlachetnych.