nowosci

Archiwum Biżuterii

XIX. w. brosza z koralami i perełkami, BRESLAU

XIX. w. brosza z koralami i perełkami, BRESLAU

sprzedany.png

 XIX W. BROSZA Z KORALAMI SZLACHETNYMI I PEREŁKAMI, BRESLAU

 

Katalogowa brosza  z końca XIX w.,  wykonana w całości ręcznie w srebrze złoconym próby 0,750, z koralami szlachetnymi i perełkami głębinowymi.

Konstrukcja charakterystyczna dla koralowej biżuterii przełomu wieków, zdobienie - granulacja, bajorek, perełki w kwiatuszkach, centralny element w formie koralowego kwiatu, środkowy koral  w otoczeniu perełek.

Brosza stanowi  dokładne powtórzenie centralnego motywu bransolety  - i razem tworzą  oryginalny komplet, niezwykle trudny do  pozyskania w dzisiejszych czasach. Na zdjęciach katalogu jubilera ERNSTA VOGDTA  z Breslau, Ohlauerstr. 60/61  - dzisiejsza ul Oławska,  prezentowana jest bransoleta, dokładnie jak front tej broszy - taka sama robota.  Pokazuję  Państwu także jak wyglądały  ówczesne parury z koralami.

 

Masa broszy  - 5,200 grama, wymiary - 4,5 cm x 2 cm. Korale - 6,5 mm, 5 mm, 4 mm.

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny z epoki, korale w pięknym stanie, zdrowe, sprawne oryginalne  zapięcie, kontrukcja całości bez żadnych zastrzeżeń.

 

Poprzez  bardzo urokliwą  formę całości, jakość wykonania, i delikatność koralowej barwy  - broszę cechuje duża subtelność  i wdzięk, polecam szczególnie z bransoletą, bo taki komplet to unikat.