nowosci

Archiwum Biżuterii

XIX w. złote kolczyki - Niderlandy - 1853-80, wąż i meandry

XIX w. złote kolczyki - Niderlandy - 1853-80,   wąż i meandry

sprzedany.png

ZŁOTE KOLCZYKI Z II POŁOWY  XIX W., NIDERLANDY,

 

Kolczyki z II połowy XIX w.,  ocechowanie - Niderlandy,  liść dębu  z okresu 1853-1906 na złoto próby 0,585, cechy czytelne w dwóch miejscach - na zapięciach oraz na koluszku łączącym zapięcia z elementem centralnym. Dodatkowo cecha warsztatowa. Wykonanie  - lata 1853-1880.

 

Kolczyki w nurcie historyczno-archeologicznym, z pełną  inspiracją antykiem - motyw węża, kwiaty i   liście  winogron oraz meandry  - pełna XIX w. symbolika  flory i fauny w wiernym naturalistycznym wykonaniu - wąż wypełzający  z winorośli poprzez meandry.

Elementy dekoracji - liście winorośli, głowa węża, meandry, górna część kolczyka -  repusowane i cyzelowane,  pełna plastyka formy. 

Masa kolczyków - 3.550 grama, wymiary - 4,5 cm długości x 1,3 cm szerokości. 

Stan zachowania - doskonały,  bardzo rzadko spotykany w kolczykach z tego okresu, w takiej technice wykonania. Oryginalne, sprawne zapięcia, patyna,  żadnych uszkodzeń, wgnieceń.

Etui nie jest przedmiotem sprzedaży.

 

Kolczyki  wykonane z największym kunsztem, delikatnością  i subtelnością, precyzyjnie, z dbałością o każdy szczegół.

Bardzo oryginalne i zupełnie unikalne  historyczne egzemplarze - w kolczykach motyw węża jest  niezmiernie rzadko spotykany,  nadto z pełnym ocechowaniem i w doskonałym stanie stanowią rarytas dla koneserek XIX w. biżuterii.

Ponadto - doskonale wpisują się w modny obecnie trend w  biżuterii, lansowany chociażby przez Dolce &  Gabbana -    - antyczny złoty total look w biżuterii - tu w oryginale z epoki.