nowosci

Archiwum Biżuterii

Złote kolczyki z szafirami 4,60 ct oraz brylantami starego szlifu, lata 30 - te XX w. - art deco

Złote kolczyki z szafirami  4,60 ct oraz brylantami starego szlifu,  lata 30 - te  XX w. - art deco

sprzedany.png

ZŁOTE KOLCZYKI Z NIEBIESKIMI SZAFIRAMI STAREGO SZLIFU - 4,60 CT -

ORAZ BRYLANTAMI,   LATA 30-TE XX W., ART DECO

 

Klasyka biżuterii okresu międzywojennego w prostocie art deco - kolczyki pięknej ręcznej roboty w złocie próby 0,585 badanym, oprawa diamentów - srebro.

 

Królewskie połączenie kamieni - naturalne niebieskie szafiry oprawne w złoto, na pięknej ażurowej bizie, są w starych fasetowych szlifach na starych owalach - prawdziwe, piękne, oryginalne - nie modyfikowane, nie poprawiane, nie manipulowane jak wszystkie współczesne kamienie kolorowe.

Masa szafirów - 4, 60 ct (2,35 ct + 2,25 ct - minimalnie różnią się wielkością).

 

Diamenty naturalne w szlifach brylantowych starych - na starych owalach - 2,8 - 2,6 mm, masa łączna 0,16 ct. Biel H-I, czystość SI - piękne życie i ogień starych szlifów, podkreślone patyną opraw.

 

Masa kolczyków - 3,230 grama.

Wymiary - 2 cm długości x 0,85 cm szerokości.

 

Stan zachowania - bardzo dobry, w całości oryginalny z epoki - pięknie zachowane kamienie, bez uszkodzeń, wyszczerbień, wyśmienita całość konstrukcji, koronkowa biza, zapięcia - bez żadnych zastrzeżeń.

 

Trudna do pozyskania z epoki - piękna, ponadczasowa klasyka, wyrafinowana w prostocie, z właściwym dla dawnej biżuterii kunsztem i precyzją wykonania.

Subtelna uroda i nieprzemijające piękno biżuterii prostej,  na każdą okazję. Elegancja i szyk w starym, dobrym stylu - i najlepszym tego słowa znaczeniu.

 

Kolczyki z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.