nowosci

Archiwum Biżuterii

Zegarek art deco, BULOVA, Fifth Avenue New York, w oryginalnym etui i pudełku

Zegarek art deco, BULOVA, Fifth Avenue New York, w oryginalnym etui i pudełku

sprzedany.png

BULOVA - THE GIFT OF A LIFETIME

FIFTH AVENUE NEW YORK

LATA 20. XX W. - ART DECO

 

Historia tej kultowej marki sięga 1875 roku, kiedy to czeski imigrant Joseph Bulova założył firmę w Nowym Jorku,  od 1923 roku funkcjonującą pod nazwą Bulova Watch Company, również z produkcją w Szwajcarii z przeznaczeniem na rynek amerykański. Z tego okresu pochodzi ten zegarek zastrzeżony patentem z 10 czerwca 1924 roku /zdjęcie wnętrza koperty/.

Zegarek doskonale oddający styl art deco w amerykańskim nurcie, czego przykładem jest nie tylko koperta i jej zdobienie, ale i zachowane kapitalne etui wraz z papierowym pudełkiem.(!).

 

Koperta zegarka wykonana w 14 K Gold Filled / złoto białe 14 karatowe walcowane - pozłacane starą techniką/, oryginalna bransoleta sygnowana 12K GF /12 karatowe pozłocenie, cecha warsztatowa, made in USA/.

Zdobienie - piękny grawerunek całej koperty, emalia czarna, bardzo rzadko spotykana w tego typu zegarkach.

Naciąg mechaniczny, mechanizm ankrowy na 15 kamieniach, sygnowany znakiem firmy stosowanym od roku 1923.

Tarcza w kremowo-złotym odcieniu, zdobiona także grawerunkiem, z czytelnymi arabskimi indeksami utrzymanymi  w kroju art deco.

 

Masa zegarka - 14,52 grama.

Wymiary - koperta - 2,4 cm x 1,4 cm.  Długość użytkowa bransolety - 16,5 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry, tarcza z patyną czasu,  piękny stan mechanizmu, po przeglądzie i konserwacji w renomowanej pracowni zegarmistrzowskiej p. Andrzeja Dzierwy w Krakowie.

 

Kolekcjonerska perełeczka w pięknym etui, praktycznie niespotykanym na rynku,  nie tylko dla miłośników tej marki, ale i cacek okresu art deco.

 

Preferowany odbiór osobisty.