nowosci

Archiwum Biżuterii

Zegarek z białego złota z diamentami - LONGINES - art deco - lata 1930/40-te

Zegarek z białego złota z diamentami - LONGINES - art deco -  lata 1930/40-te

sprzedany.png

ZEGAREK Z BIAŁEGO ZŁOTA Z DIAMENTAMI

LONGINES - ART DECO

 

Już w XIX w. były obiektem pożądania i wielką pokusą dla producentów podróbek. Odmierzały czas spektakularnych rekordów, dotarły na oba bieguny i okrążyły Ziemię w niecałe cztery dni. Zegarki Longines cenione były przez pionierów lotnictwa: Charlesa Lindbergha, Howarda Hughesa, słynnego fizyka Alberta Einsteina i kilku prezydentów USA, a ostatnio m.in. Andre Agassiego.

 

Ze swoim modelem w beczkowatej kopercie nie rozstawał się Humphrey Bogart. Z kolei Frank Sinatra, Bing Crosby, Bob Hope, Dean Martin i Nat King Cole występowali z orkiestrą Longines Symphonette.

 

Saint-Imier w Szwajcarii – to właśnie w tym mieście Auguste Agassiz w 1832 r. założył firmę, której wyroby szybko zyskały sobie popularność wśród miłośników zegarków.

 

Nazwa pochodzi od miejsca, w którym właściciele zakupili działki pod inwestycję. Mieszkańcy nazywali je „les Longines”, czyli „długie łąki”.

Powstała w tym miejscu fabryka pozwoliła na skupienie całego procesu produkcji w jednym miejscu. Szybko został on zmechanizowany, co w dużej mierze jest zasługą inżyniera Jacquesa Davida, zajmującego się opracowaniem projektów narzędzi i maszyn.

 

Od tego czasu firma nieustannie się rozwijała, stawiając nowe budynki oraz zatrudniając coraz więcej osób. Po kilku latach nastąpiła prezentacja zegarków Longines, która miała miejsce w Filadelfii na Universal Exhibition. Na lata 1867-1889 przypada okres dużej liczy nagród zdobywanych przez twórców marki, a w 1878 r. na rynku pojawił się pierwszy z zegarków wykorzystujący mechanizm z chronografem. To właśnie on stał się jedną z przyczyn sukcesów marki.

 

Od 1880 r. logo marki figuruje w rejestrze Szwajcarskiego Federalnego Biura Własności Intelektualnej. Przełom w działalności firmy nastąpił w 1978 r., kiedy na rynek wprowadzono serię ultra cienkich zegarków, ustanawiając tym samym rekord w tej kategorii.

 

Ja proponuję piękno z epoki - cocktailowy, z okresu art deco, lat 30/40 - tych XX w., zegarek wykonany w złocie białym, pr. 0,585, cechowanym i badanym, zarówno koperta jak i bransoleta.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach 8/8 o masie łącznej 0,20 ct, bieli H-I, czystości VS do SI.

 

Na szczególną uwagę zasługuje doskonały stan zachowania zegarka, jak i kunsztownie wykonana, niezwykle piękna w całości! - bransoleta, z podwójnie zabezpieczającym zameczkiem.

Cyferblat czysty, idealnie zachowany, oryginalna koronka i szkiełko; naciąg mechaniczny, mechanizm w pięknym stanie, po przeglądzie i konserwacji w renomowanej pracowni krakowskiej.

 

Masa zegarka - 15,820 grama, wymiary - koperta 2 cm x 1,5 cm z koronką.

Długość użytkowa - 17,5 cm.

 

Pomijając już fakt tak znakomitej marki, zegarek prezentuje ponadczasowe piękno, klimat epoki, kunszt jubilerski i niezaprzeczalny wdzięk i powab - urzeka kobiecością, klasą i wyrafinowaniem; nadto w takim stanie zachowania - perełeczka kolekcjonerska każdej kolekcji.

 

Zegarek z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty