nowosci

Szczególnie polecane

Naszyjnik z diamentami z funkcją broszy - secesja - Wiedeń, V.Mayer's Sohne, K.u.K. Hoflieferant und Kammer-Juweliere - Dostawca Dworu Cesarskiego, XIX/XX w.

Naszyjnik z diamentami z funkcją broszy - secesja - Wiedeń, V.Mayer's Sohne, K.u.K. Hoflieferant und Kammer-Juweliere - Dostawca Dworu Cesarskiego, XIX/XX w.

Cena:
Cena:
Cena: 59 000,00 zł

RARE - BELLE EPOQUE-  UNIKALNY NASZYJNIK Z DIAMENTAMI , Z FUNKCJĄ BROSZY

 V.MAYER'S SOHNE - DOSTAWCA DWORU CESARSKIEGO

K.u.K. Hoflieferant und Kammer-Juweliere,

WIEN XIX/XX W.

KOLEKCJONERSKI UNIKAT

 

 

 

 Stylem, który jak żaden inny w historii biżuterii, podkreślał  piękno i wyjątkowość kobiecej urody, była niezaprzeczalnie secesja.  Uwodzicielski powab, wdzięk i nadzwyczajny charme  belle epoque, będący swoistym przełomem w stylu biżuterii, zdominował wszystkie dziedziny sztuki, a jego magia  do dzisiaj przemawia do nas z całą swoją mocą  - jak żadna inna.

Nieodparty czar belle epoque, jak i przykład wysokiej klasy biżuterii wielofunkcyjnej, prezentuje ten naszyjnik, wykonany na przełomie XIX/XX w., w pracowni cesarskiego i królewskiego dostawcy dworu V.MAYER'S SOHNE.

 

K.u.K.  czyli  Kaiserlich und Königlich Hoflieferant und Kammer-Juweliere, cesarski i królewski dostawca dworu w monarchii austro-węgierskiej najwyższej klasy używający/sygnujący swoje wyroby herbem z cesarskim dwugłowym orłem. Tu klientem był cesarz.

 

 Naszyjnik wykonany w złocie pr. 4. /0,580/ i srebrze 0,800, łańcuszek - platyna ok. 0,900.

Czas powstania/ocechowanie - przełom XIX/XX w.

Urzędowe historyczne punce probiercze austro-węgierskie z okresu 1872-1922, cechy kontrolne dla Wiednia i cechy dodatkowe bite kilkukrotnie na każdym oddzielnym elemencie, także zdejmowanym elemencie broszy, cecha warsztatowa.

 

Zdobienie - majstersztyk dawnej pracy złotniczej w finezyjnej formie i konstrukcji srebrno-złotej; naszyjnik dekorowany diamentami w szlifach starych brylantowych i fasetowych.

 

Wymiary kamieni - 6,70 mm do 6,00 mm - największe brylanty, masa łączna ok. 1,55 ct.

Barwa/czystość - J-K/SI-P1.

 

Pozostałe brylanty i diamenty - 73 kamienie - masa łączna ok. 2 ct, barwa/czystość - G-I/SI.

Najpiękniejsze  historyczne oprawy dla diamentów - srebrne, typu abdek, doskonale eksponujące blask i życie kamieni.

 

Naszyjnik z funkcją broszy  - oryginalny wkrętak z metalu złoconego i mechanizm broszy wykonany w  złocie pr. 0,580 z tymi samymi cechami probierczymi i sygnaturami.

Oryginalne etui zachowane bez części wierzchniej.

 

Masa naszyjnika -14,32 g.

Wymiary - element z diamentami 4,2 cm x 4 cm.

Długość naszyjnika - 46 cm.

Stan zachowania  - piękny, bez żadnych uszkodzeń i ingerencji.

 

  Klasyka wiedeńskiej secesji z linearyzmem formy, giętką linią, miękką i wysublimowaną kompozycją pełną finezji, kobiecości i magii belle epoque, najbardziej kobiecego stylu wszech czasów.

Naszyjnik prezentuje kunszt wykonania w połączeniu z subtelnością  i  nieodpartą urodą diamentu dawnego szlifu z właściwą dlań skrą i ogniem. Zachwyca spójnością projektu i świetnie wyważoną formą; egzemplarz  z wyraźnym duchem epoki i czarem secesji,  zdecydowanie ponadczasowy w charakterze i urodzie.