nowosci

Archiwum Biżuterii

Art Deco - pierścionek w formie sygnetu z brylantem starego szlifu - 1,00 CT i szmaragdami, Budapeszt lata 30. XX w.

Art Deco - pierścionek w formie sygnetu z brylantem starego szlifu - 1,00 CT i szmaragdami,  Budapeszt lata 30. XX w.

sprzedany.png

PIERŚCIONEK W FORMIE SYGNETU Z BRYLANTEM STAREGO SZLIFU - 1 CT

I SZMARAGDAMI, ART DECO,   BUDAPESZT LATA 30. XX W.

 

Unikalny egzemplarz diamentowej epoki art deco  - pierścionek wykonany w złocie białym próby 0,585. /oprawa kamieni platyna/.

 

Czas powstania/pochodzenie - lata 30. XX w., pierścionek nosi urzędowe punce probiercze Węgier z okresu międzywojennego, także częściowo czytelny monogram złotnika.

 

Zdobienie - diament naturalny w szlifie brylantowym starym o masie 1 ct /szacowanej w oprawie cargowej/.

Wymiary kamienia w oprawie - 6,2 mm x H 3,90 mm.

Barwa bieli - H, czystość SI1.

Brylancja, skra  i życie diamentu  - wspaniałe. 

 

Urody i  wyrafinowanego smaku całości dodają szmaragdy naturalne w fantazyjnych geometrycznych szlifach - masa łączna 0,32 ct.

 

Na szczególną uwagę zasługuje forma i kompozycja pierścionka w postaci przestrzennego, finezyjnego i lekkiego w wyrazie sygneciku, zwłaszcza zaś przełamanie, dość nowoczesnej jak na owe lata formy, zdobieniem w postaci szmaragdów w rzadko spotykanych fantazyjnych szlifach w ażurowej koronie dodających całości charakteru, wdzięku, kobiecości.

Zachwyca wyjątkowy kunszt dawnego jubilerstwa i precyzja ręcznej pracy w tak wysublimowanej konstrukcji korony pierścionka doskonale eksponującej urodę kamieni.

 

Masa pierścionka - 4,880 grama.

Wymiary - korona 1,9 cm x 1,3 cm, rozmiar jubilerski - 18,5 /średnica mierzona wewnątrz szyny - 18,50 mm./

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny z epoki, całość tak wyjątkowej konstrukcji bez zastrzeżeń. Diament bez znamion/cech zewnętrznych.

 

Prostota i kwintesencja stylu art deco lat 30. wyrażona poprzez klasyczny minimalizm i wysoką jakość pracy jubilerskiej, absolutnie unikalny, niepowtarzalny design oddający doskonale estetykę stylu i klimat epoki. Magia prostoty i kamieni, harmonia formy i szlifu.

 

Estetyka art deco jest tu niezwykle wyrazista w charakterze, z dominantą geometrii i symetrii formy, wyrafinowanej prostoty w połączeniu z wysmakowaniem projektu i finezją.

 

Dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty