nowosci

Archiwum Biżuterii

Bransoleta złota z ametystem 28 ct, ok. 1900 r., Rosja

Bransoleta złota z ametystem 28 ct, ok. 1900 r., Rosja

sprzedany.png

ROSJA, MOSKWA OK. 1900 R.,

BRANSOLETA ZŁOTA Z AMETYSTEM 28 CT

 

Bransoleta wykonana w złocie próby 56 zołotników /odpowiada pr. 0,583/.

 

Czas powstania/pochodzenie - początek XX w., ok. 1900 r.,  Moskwa.

Ocechowanie - punce probiercze Rosji z okresu 1899-1917 z herbem Moskwy oraz dwukrotnie bity monogram złotnika OK działającego w Moskwie w latach 1900-1908.

 

Zdobienie - ametyst naturalny syberyjski bardzo wysokiej jakości, czystości i barwy - masa szacowana w oprawie 28 ct.

Wymiary kamienia - 20,5 mm - 19.4 mm  x  H 14,7 mm.

Technika - złoto dęte, forma dwudzielnej łączonej zawiaskiem płaskiej, prostej obręczy.

 

Masa bransolety - 20,150 grama.

Wymiary - owal -  średnica mierzona wewnątrz obręczy 6,2 cm x 4,8 cm,  na średni i tęższy nadgarstek. Wysokość oprawy z ametystem - 1,5 cm. 

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny, sprawny zamek z zabezpieczeniem, pięknie zachowany ametyst.

 

Klasyka wyrafinowana. Magia prostoty i magia ametystu. Absolutna. 

 

Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty

 

____________________________________________

Ametysty - cenione są  już od starożytności przez Egipcjan, Greków, Rzymian. Sumerowie uważali, że ametyst to talizman, który wzbudza w obdarowywanym uczucie miłości do ofiarodawcy. I to przekonanie trwa do dnia dzisiejszego.

 

Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa „amethysos”, czyli w polskim tłumaczeniu „trzeźwy”. Starożytni Grecy pili bowiem wino z ametystowych kielichów, które wypełnione czystą wodą nadawały jej barwę prawdziwego wina. Niektórzy z tych bardziej wstrzemięźliwych Greków korzystali z tego - zamiast wina pili wodę. Inni uważali, iż ametystowe naczynie chroni przed skutkami nadmiernego spożycia  trunków.  Do dziś ametyst uznawany jest za kamień trzeźwości.

 

Ametysty znajdują się wśród brytyjskich klejnotów królewskich. Caryca Katarzyna Wielka wysyłała na Ural tysiące robotników w poszukiwaniu kamieni najwyższej jakości, stąd też pochodzi określenie “syberyjska jakość”.

 

Ametyst nazywany jest także  „kamieniem harmonii i relaksu”.

Przywraca równowagę osobom podatnym na stres, przynosi spokój i uwolnienie umysłu od negatywnych myśli. Pomaga radzić sobie z emocjami, dodaje cierpliwości, uwalnia od codziennego zmęczenia i problemów.

Ametystowi przypisuje się także pomoc przy łagodzeniu konfliktów w życiu osobistym i zawodowym, a także oczyszczania miejsc, gdzie długo przebywamy (biur, domów, sklepów) z nagromadzonej tam, z różnych źródeł, negatywnej energii. Dotyczy to także sfery życia seksualnego - również w tym obszarze dzięki częstym kontaktom z energią Ametystu możemy wykazywać się większą fantazją, a w konsekwencji dawać i otrzymywać więcej satysfakcji.