nowosci

Archiwum Biżuterii

Bransoleta złota z brylantami starego szlifu i rozetami diamentowymi - 1,56 ct, Austro-Węgry, Wiedeń XIX w.

Bransoleta złota z brylantami starego szlifu i rozetami diamentowymi - 1,56 ct, Austro-Węgry, Wiedeń XIX w.

sprzedany.png

BRANSOLETA ZŁOTA Z BRYLANTAMI I DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU - 1,56 CT

AUSTRO-WĘGRY, WIEDEŃ XIX W.

 

Bransoleta, w formie dwudzielnej owalnej obręczy, łączonej zawiaskiem,  wykonana w złocie próby 0,580 - 0,585,  oprawa diamentów - srebro.

 

Czas powstania/pochodzenie - koniec XIX w., bransoleta  cechowana historycznymi  puncami probierczymi  monarchii Austro-Węgierskiej  - komplet cech z okresu 1872-1922, na złoto pr. 0,585, z literówką miasta A - Wien, bitą dwukrotnie na zewnętrznej części tylnej obręczy; dodatkowo cechy warsztatowe.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach historycznych - brylantowym starym na starym owalu - cushion - oraz rozetowych o masie łącznej 1,56 ct.

Biel H-I /Wesselton do Top Crystal+/, czystość VS do SI. 

 

Diamenty oprawne w srebro, podkreślające ich blask i życie, element środkowy dekoracyjnego, wyjątkowo oryginalnego,  motywu kwiatowego wyeksponowany w szatonowych oprawach doskonale oddających urodę dawnego diamentu i szlifu.

 

Masa bransolety - 18,080 grama.

Wymiary - front o szerokości 2,5 cm, obręcz po obwodzie od 0,6 cm do 0,3 cm na odwrociu.

Owal  mierzony wewnątrz bransolety - 5,8 cm x 5 cm, układa się dobrze zarówno na szczupłym, jak i średnim nadgarstku.

 

Stan zachowania - bardzo dobry, wyjątkowo piękny - zarówno całej ażurowej konstrukcji bransolety, jak i diamentów oraz opraw.

Taki stan zachowania, praktycznie doskonały,  w przypadku XIX w. bransolety, waloru użytkowego, wart jest szczególnego podkreślenia, ponieważ zdarza się już bardzo rzadko, zważywszy jeszcze na tak misterną konstrukcję zdobienia w formie stylizowanego kwiatu.

 

Jednostkowy egzemplarz historyczny łączący kunszt dawnego złotnictwa i wartość artystyczną  z urokiem i nieodpartym wdziękiem tak wyjątkowo oryginalnej, niespotykanej,  kompozycji - wysublimowanej i  pełnej finezji.

 

Bransoleta wpisuje się w nurt historyzmu i sztuki ostatniej ćwiartki XIX w. Wiednia, z dominantą realizmu naturalistycznego w ornamentyce floralnej  - tu już w fomie przetworzonej, bardziej stylizowanej, charakterystycznej dla lat 90-tych XIX w., z zachowaniem  niezwykłej subtelności formy.

 

Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty