nowosci

Archiwum Biżuterii

Brosza platynowo-złota z brylantami starego szlifu - 1,00 CT - Rosja, XIX/XX w.

Brosza platynowo-złota z brylantami starego szlifu - 1,00 CT - Rosja, XIX/XX w.

sprzedany.png

BROSZA PLATYNOWO-ZŁOTA Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU - 1,00 CT

ROSJA,  1899-1908

W ORYGINALNYM ETUI

 

Koniec XIX  i początek XX w., to niezwykle urocza, pełna wdzięku biżuteria w stylu edwardiańskim. Inspiracją dla tego typu biżuterii były klejnoty Marii Antoniny i  nawiązanie do  XVIII wiecznej biżuterii dworskiej.  Te ozdoby cechuje niezwykła delikatność, subtelność i rokokowy wdzięk. Ornamentyka obejmuje girlandy, kokardy, kwiaty, wieńce, frędzle. Biżuterię tę wyróżnia wysoki kunszt i jakość wykonania, misternie wycinane platynowe oprawki doskonale współgrające z diamentami, zdobione millegrainem.  Formy tej biżuterii to prawdziwe koroneczki, subtelne, wysublimowane, pełne finezji, ale jednocześnie trwałe i wytrzymałe, co gwarantowało użycie platyny.

 

W tej epoce motyw kokardy prezentuje swoją urodę najwdzięczniej, łącząc niezaprzeczalny urok tej formy z klasą i wyjątkową precyzją wykonania.

Projekty z pocz. XX w. były niezwykle dopracowane i realistyczne. Motywy wręcz koronkowe, podobne do haftu, zdobione diamentami i perłami w ażurowych konstrukcjach.

 

Przykładem doskonałym, łączącym w sobie motyw kokardy z reprezentatywnymi cechami i techniką wykonania właściwą dla biżuterii tej epoki jest ta właśnie brosza, wykonana w platynie próby 0,900 oraz złocie próby 56 zołotników /odpowiada próbie 0,583/.

 

Czas powstania/pochodzenie - początek XX w., brosza posiada historyczne punce probiercze Rosji z okresu 1899-1908, bite na zapięciu - haczyku, nieczytelna cecha miejska.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach brylantowym starym  - centralny 4,5 mm - masa 0,33 ct,

pozostałe brylanty i rozety diamentowe - /54 kamienie/ 2,2 mm, 1,5 mm, 1,3 mm.

Masa łączna wszystkich diamentów - 1,00 ct.

Biel - H-I /Wesselton do Top Crystal+/, czystość VS do SI.

 

Masa broszy - 5,100 grama.

Wymiary - 4,8 cm długości x 1,2 cm szerokości.

Stan zachowania - bardzo dobry, w całości kompletny i oryginalny, sprawne zapięcie, bez napraw czy przeróbek.

Oryginalne etui - do niewielkiej renowacji.

 

Brosza ta wpisując się w europejski nurt biżuterii edwardiańskiej w wykonaniu starej Rosji jest w takiej formie, stylu i kruszcach rzadkością. Urzeka nie tylko niezwykłym kunsztem dawnego złotnictwa,  ale  i wyjątkowej urody kompozycją - wysublimowaną,  łączącą wdzięk i charme z pięknem i magią dawnego diamentu.

 

Zakup z  certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty