nowosci

Archiwum Biżuterii

Brosza platynowo-złota z brylantami starego szlifu - 1,42 CT - Austria, lata 1920.

Brosza platynowo-złota z brylantami starego szlifu - 1,42 CT - Austria, lata 1920.

sprzedany.png

BROSZA PLATYNOWO-ZŁOTA Z BRYLANTAMI STAREGO SZLIFU - 1,42 CT

AUSTRIA, LATA  20. XX W.

 

Ponadczasowy i klasyczny motyw kokardy w tej broszy, w formie i stylistyce lat 20. XX w. nawiązujący jeszcze do belle epoque, prezentuje się równie czarująco i romantycznie, co kokardka diamentowo-rubinowa, pochodzi zresztą z tych samych terenów.

 

Brosza wykonana w platynie próby 0,880 /dokładne badanie spektro wykazuje następujący skład: Pt - 0,880, Pd/pallad/ 0,02, Ir /iryd - 0,100/ oraz złocie pr. 0,585.

 

Czas powstania/pochodzenie - lata 20. XX w., Austria, Wiedeń.

Punce probiercze urzędu probierczego w Wiedniu po roku 1922 -  na złoto pr. 0,585 bite na szpilce broszy /tu także nieczytelny monogram złotnika BS?/, na profilu broszy bite dwukrotnie punce probiercze na wyroby mieszane - złoto i platynę.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach brylantowych starych i rozetowych /53 kamienie/ o wymiarach - 3,5 mm, 2,7 mm i 1,8 mm, masa łączna - 1,42 ct.

Biel - H-I, czystość VS do SI.

Diamenty żywe, pełne blasku starego szlifu, zwłaszcza w takiej formie całości i platynowej oprawie ukazują niezaprzeczalne piękno dawnego diamentu, jak i kunszt międzywojennego  jubilerstwa.

 

Masa broszy - 4,540 grama.

Wymiary - 4,7 cm długości x 1,5 cm szerokości.

Stan zachowania - bardzo dobry,  oryginalny bez napraw czy przeróbek,  co ma szczególne znaczenie w przypadku dawnej biżuterii, całość ażurowej konstrukcji, diamenty, zapięcie - w stanie wyśmienitym.

 

Magia, czar i urok dawnej biżuterii, jakość i precyzja wykonania /połączenie platyny ze złotem/, finzezja,  subtelność, kobiecość, wreszcie nieodparty wdzięk tej formy jubilerskiej - tworzą całość o zdecydowanie ponadczasowym charakterze,  niezastąpioną i modną od wieków.

 

Zakup z  certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty