Archiwum Biżuterii
BROSZA Z FUNKCJĄ WISIORA - TURKUSY I GRANATY,
AUSTRO-WĘGRY 1867-1872
Brosza z funkcją wisiora będąca częścią oryginalnego unikalnego kompletu biżuterii historyzującej warsztatów Siedmiogrodu należącego po utworzeniu Austro-Węgier do Korony Św. Stefana, stanowiąca razem z naszyjnikiem i kolczykami, reprezentatywny przykład srebrnej biżuterii austro-węgierskiej z tego okresu w technice, doborze kamieni, ornamentyce i zdobieniu czarno-białą emalią.
Srebro pr. 0,750 złocone, dawna pr. 4 - w prawie probierczym z okresu zaraz po utworzeniu monarchii austro-węgierskiej nie funkcjonowały jeszcze oznaczenia poszczególnych urzędów probierczych, biżuteria w tym typie po roku 1872 była cechowana w Urzędzie Probierczym w Peszcie.
Czas powstania/pochodzenie - 1867-1872, Austro-Węgry, Siedmiogród, cechy bite na koluszkach łączących poszczególne elementy oraz konstrukcji zawiesia. Imiennik złotnika PB.
Zdobienie - kostrukcja ażurowa, ruchoma, z podwieszanym elementem i wisiorkami, dekorowana czarno-białą emalią, granatami i turkusami. Ornamentyka floralna.
Granaty kaboszony i fasetowane, jeden z kamieni wtórny - imitacja granatu.
Na odwrociu szpila z haczykiem na zawiasku, dwie ukośne zaczepy-przewieszki do funkcji wisiora.
Masa - 17,04 g.
Wymiary - szerokość - 5 cm, długość 6,2 cm.
Stan zachowania - konstrukcja w pięknym stanie, jeden z kamieni - wtórnie oprawiony - imitacja granatu, jeden granat pęknięty. Nie jest to widoczne w noszeniu.
Każdy wyrób z certyfikatem rzeczoznawcy.
Dostawa | Sposoby płatności | Koszty wysyłki