nowosci

Archiwum Biżuterii

Demi parure - kolczyki i medalion sekretnik z turkusami, Wiedeń XIX w.

Demi parure - kolczyki i medalion sekretnik z turkusami, Wiedeń XIX w.

sprzedany.png

DEMI PARURE - ZŁOTE KOLCZYKI I MEDALION-SEKRETNIK Z FUNKCJĄ BROSZY

WIEDEŃ XIX W., w  oryginalnym etui

 

Unikalny komplet biżuterii zachowany w doskonałym stanie,  wykonany w złocie pr. 0,580, częściowo dukatowanym /złoconym złotem pr. 0,986/.

 

Czas powstania/pochodzenie - koniec XIX w., Wiedeń.

Ocechowanie - urzędowe historyczne punce probiercze ówczesnych Austro-Węgier na złoto pr. 4 /0,580/, z cechą kontrolną Wiednia  - 1872-1922.

Cechy bite na zdejmowanym zawiesiu, szpilce i odwrociu medalionu oraz na zapięciach kolczyków. Dodatkowo monogram złotnika - FB.

 

Zdobienie - turkusy wpisane w dekorację floralną wykonaną w złocie dwubarwnym, cyzelowanym, utrzymaną  w stylistyce antykizującej.

Powierzchnie medalionu i kolczyków dukatowane, matowione.

Medalion w formie sekretnika ze schowkiem sentymentalnym na odwrociu; zdejmowane zawiesie i chowane na zawiasku koluszko umożliwia komfortowe noszenie medalionu jako broszy.

 

Masa kompletu - 12,9 grama.

Wymiary - medalion 2,6 cm szerokości x 5 cm długości.

Kolczyki - 1,6 cm x 1,1 cm medalion, długość całości - 2,2 cm.

 

Stan zachowania - doskonały - jak nowy - wszystkie elementy kompletne i  bez śladów używania, oryginalne w pięknym stanie etui; taki stan zachowania biżuterii w tym typie to absolutna rzadkość na rynku antykwarycznej biżuterii.

 

 Historyczny egzemplarz w pięknym, oryginalnym stanie zachowania  i niezwykle kunsztownej pracy jubilerskiej z kamieniami epoki - turkusami  i w antykizującej stylistyce końcówki XIX w. jest reprezentatywnym przykładem wiedeńskiej szkoły jubilerskiej okresu historyzmu łączącym niepowtarzalny urok z jakością i precyzją wykonania. 

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty