nowosci

Archiwum Biżuterii

Demi-parure - kolczyki i wisior-brosza z ametystami i perełkami, Wiedeń XIX/XX w. w oryginalnym etui

Demi-parure - kolczyki i wisior-brosza z ametystami i perełkami, Wiedeń XIX/XX w. w oryginalnym etui

sprzedany.png

DEMI PARURE - WISIOR/BROSZA  I KOLCZYKI Z AMETYSTAMI I PEREŁKAMI GŁĘBINOWYMI

WIEDEŃ XIX/XX W. w oryginalnym etui

 

Unikalny komplet biżuterii wielofunkcyjnej wykonany w złocie próby 0,580, dukatowanym.

 

Czas powstania/pochodzenie - przełom XIX/XX w., Wiedeń.

Ocechowanie - urzędowe historyczne punce probiercze ówczesnych Austro-Węgier na złoto pr. 4 z cechą miejską A-Wiedeń - Urząd Probierczy w Wiedniu.

Cechy te,  jak przystało na austro-węgierski system probierczy z tego okresu,  bite na każdym 'rozbieralnym' elemencie  kompletu - na biglach obydwu kolczyków komplet cech i nieczytelny monogram złotnika, na wisiorze w dolnej części konstrukcji - oprawy, na wypinanym zawiesiu i na szpilce broszy.

 

Zdobienie - ametysty naturalne wysokiej jakości w starych szlifach fasetowych o masie łącznej 33,8 ct oraz perły głębinowe.

Złoto dukatowane, matowione, filigran; kunsztowne, finezyjne oprawy kamieni.

 

Technika wykonania wisiora/broszy - zapięcie-szpilka jest wyjmowana z zawiasu, zaś haczyk zapięcia jest ruchomy i po wypięciu szpilki przekręcamy go do środka,  co umożliwia komfortowe noszenie wisiora.  

Zdejmowane jest także zawiesie - tu niezwykle kunsztownie wykonane i także zdobione ametystem, mocowane na ruchomym koluszku, umożliwiające po wypięciu noszenie samej broszy.

 

Masa kompletu - 19,740 grama.

Wymiary - kolczyki długość 2 cm, szerokość 1,1 cm.

Wisior - 5,3 cm długości x 3,7 cm szerokości.

 

Stan zachowania - doskonały, ażurowa misterna konstrukcja wisiora i kolczyki w idealnym stanie, pięknie zachowane ametysty i perły - wszystkie oryginalne, bez późniejszych uzupełnień.

Komplet praktycznie nie nosi śladów używania - dukatowanie zachowane doskonale. Etui w bardzo dobrym stanie, skórzane, wnętrze w kremowym jedwabiu.

 

Komplet niezwykle rzadki w formie,   jak i zestawie - kolczyki i wisior/brosza w wielofunkcyjnej technice i zdobieniu ametystami.

Kolczyki w kompozycji prostej, eksponującej urodę ametystu podkreśloną wianuszkiem perełek.  Wisior pełen dawnego kunsztu złotniczego urzeka pięknem formy, oryginalnej i niespotykanej, pełnej finezji, wyrafinowania i subtelności.

 

Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych. 

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwrot