nowosci

Archiwum Biżuterii

Kolczyki złote z brylantami starego szlifu - 6,50 ct - Rosja XIX/XX w.

Kolczyki złote z brylantami starego szlifu - 6,50 ct - Rosja XIX/XX w.

sprzedany.png

 ZŁOTE KOLCZYKI Z BRYLANTAMI STAREGO SZLIFU - 6,50 CT

ROSJA XIX/XX W.

 

Klasyka dawnej rosyjskiej biżuterii  - unikalne kolczyki w formie karmazycji wykonane w złocie pr. 56 zołotników /odp. pr. 0,583/.

 

 Czas powstania/ocechowanie - przełom XIX/XX w., Rosja.

Kolczyki cechowane rosyjskimi puncami probierczymi w systemie  56 zołotników /1899-1917/, częściowo czytelny monogram złotnika.

Zdobienie - diamenty w szlifach starych - formy cushion - o masie łącznej  - ok. 6,50 ct.  /18 kamieni/.

 

Diamenty centralne - 1,20 ct  i 1,10 ct.

Barwa i czystość ocenione w oprawach - I-K/SI.

Pozostałe 16 diamentów - łącznie 4,20 ct, barwa i czystość ocenione w oprawach - H-K, SI.

 

Szlif cushion /j. ang/., de coussin - /j.francuski/ - zwany antykiem - a dokładniej tłumacząc poduszka, szlif poduszkowy to niezwykle modny szlif w XIX w. biżuterii, pierwowzorem był tu szlif V. Peruzziego, tzw. potrójne dobro - więcej o historii szlifu  tutaj.

Jest szlifem brylantowym o zaokrąglonych narożach, może mieć formę bardziej kwadratową lub prostokątną,  i poprzez tę właśnie specyfikę cechuje go niebywała brylancja. Jest ona efektem tych charakterystycznych, zaokrąglonych/ściętych  rogów - i większych faset korony wydobywających blask kamienia; sama tafla jest poprzez to wąska, zaś korona wysoka i to ona, z najczęściej głęboką postawą,  'grają' diamentowym blaskiem,  nieporównywalnym z żadnym innym szlifem, brylancja scyntylacyjna jest tu wyjątkowo piękna.

 

 Masa kolczyków - 5,85 grama.

Wymiary - sama karmazycja 1,5 cm x 1,5 cm, długość całego kolczyka - 2 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry,  piękny i oryginalny bez ingerencji. 

 

Ponadczasowa klasyka diamentowych karmazycji z historycznymi szlifami diamentów o najpiękniejszym życiu i ogniu w niezastąpionej do dzisiaj formie - kolczyki urzekają niezwykle żywymi diamentami w subtelnych oprawach.

 

Całość kompozycji wyważona i harmonijna  - nie przeładowana, zdecydowanie podporządkowana wyeksponowaniu urody  i błysku diamentu w tym szlifie, kamienie są świetnie dobrane pod względem formy i szlifowanego ręcznie diamentu.

Klasyki wszech czasów,  zawsze kobiece - a tu  z magią i duszą epoki. 

 

Dołączam certyfikat rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych Macieja Ożdżeńskiego.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty