nowosci

Archiwum Biżuterii

Naszyjnik platynowo-złoty typu negligée, diamenty, rubiny i perły, Francja, XIX/XX w.

Naszyjnik platynowo-złoty typu negligée, diamenty, rubiny i perły, Francja, XIX/XX w.

sprzedany.png

NASZYJNIK PLATYNOWO - ZŁOTY Z DIAMENTAMI, RUBINAMI I PERŁAMI

FRANCJA  XIX/XX W.

RARE

 

Naszyjnik typu négligée wykonany w złocie próby 0,750 oraz platynie  próby 0,950, łańcuszek także platynowy. 

 

Czas powstania/pochodzenie - początek XX w., naszyjnik posiada punce probiercze Francji z okresu 1847-1919, na złoto pr. 0,750 i platynę pr. 0,950, bite na każdym jego elemencie - górnej części konstrukcji, jak i podczepianych wisiorkach  z każdej strony zawiesia.

 

Stylistycznie wpisuje się w nurt europejskiej biżuterii edwardiańskiej początków XX w. Te ozdoby cechuje niezwykła delikatność, subtelność i rokokowy wdzięk. Ornamentyka obejmuje girlandy, kokardy, kwiaty, wieńce, frędzle. Biżuterię tę wyróżnia wysoki kunszt i jakość wykonania, misternie wycinane platynowe oprawki doskonale współgrające z diamentami, zdobione millegrainem.  Formy tej biżuterii to prawdziwe koroneczki, subtelne, wysublimowane, pełne finezji, ale jednocześnie trwałe i wytrzymałe, co gwarantowało użycie platyny.

Diamenty często łączono z perłami, jak w tym naszyjniku, gdzie akcent kolorystyczny stanowią doskonale wkomponowane w tę formę rubiny.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach starych rautów o masie łącznej 0,30 ct, bieli H-I, czystości VS do SI,  rubiny w szlifach carre oraz perły głębinowe.

Delikatna ażurowa konstrukcja, typowa dla epoki, dekoracja platynowym millegrainem, krawędzie opraw kamieni  z drobnym perełkowaniem brzegów.

 

Masa naszyjnika - 7,840 grama.

Wymiary: element dekoracyjny - szerokość 2,9 cm, długość - ok. 5 cm.

Długość całego naszyjnika - 45 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry, kompletny, oryginalny z epoki, bez uszkodzeń, czy wtórnych uzupełnień kamieni. Całość filigranowej konstrukcji w wyśmienitym stanie.

 

Naszyjnik wysublimowany, w jednostkowej kompozycji, niezwykle oryginalnej,  urzekający subtelnością, lekkością i finezją w połączeniu z precyzją i wysokim kunsztem pracy jubilerskiej właściwej epoce i stylowi.

Emanuje wdziękiem i kobiecością. Najlepsze kruszce i kamienie,  piękna linia kompozycji - to wszystko możemy praktycznie zawrzeć w paru słowach - stara Francja początku wieku XX.

 

Zakup z  certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego /gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

Precyzja pracy i uroda naszyjnika są zdecydowanie piękniejsze na żywo.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty

 

Naszyjnik  typu "négligée" to typ łańcuszka,  na którym zawieszony jest element, z którego zwisają dwie ozdoby, zazwyczaj zawieszone na nierównych długościach. Wisiorki te były modną ozdobą w epoce edwardiańskiej. Noszono je na co dzień, ponieważ były skromniejsze niż inne naszyjniki wysadzane bogatymi kamieniami. Tutaj zazwyczaj kamień jest niewielki, a oprawa mniejsza i bardziej skromna.

Istnieją przeróżne wersje tego typu naszyjników, a przykładem "négligée" Francji początkow XX w.,  jest ten właśnie  urokliwy naszyjnik w nurcie edwardiańskim.