nowosci

Archiwum Biżuterii

Naszyjnik srebrno-złoty z brylantami starego szlifu - 2,00 CT - secesja, pocz. XX w.

Naszyjnik srebrno-złoty z brylantami starego szlifu - 2,00 CT - secesja, pocz. XX w.

sprzedany.png

NASZYJNIK SREBRNO-ZŁOTY

Z DIAMENTAMI W SZLIFACH STARYCH BRYLANTOWYCH I FASETOWYCH 

2 CT - SECESJA, POCZ. XX W.

 

Stylem, który jak żaden inny w historii biżuterii, podkreślał  piękno i wyjątkowość kobiecej urody, była niezaprzeczalnie secesja.  Uwodzicielski powab, wdzięk i nadzwyczajny charme  belle epoque, będący swoistym przełomem w stylu biżuterii, zdominował wszystkie dziedziny sztuki, a jego magia  do dzisiaj przemawia do nas z całą swoją mocą  - jak żadna inna.

 

Estetyka i linia secesyjna, naśladując naturę i wszelkie formy roślinno-zoomorficzne, nadawała przedmiotom piękne, fantazyjne kształty. Secesja wypracowała charakterystyczne dla siebie środki wyrazu – linearyzm formy – giętka linia, jasne połyskujące barwy i ornamentykę inspirowaną naturą. Precjoza przybierały formy stylizowanych gałązek, pąków kwiatów, orchidei, stylizowanych dekoracyjnych liści połączonych z wijącymi się liniami, dekoracyjnych pnącz, owadów – motyli, muszek, ważek - i stylizowanych postaci kobiecych.

Kwintesencję tego stylu, nieodparty czar secesji, prezentuje ten naszyjnik, w którym w płynną linię gałązek i listków, zostały wpisane - w formie pąków kwiatów - diamenty,  przewiązane w części górnej kokardką.

 

Naszyjnik wykonany w srebrze próby ok. 0,750 oraz złocie próby ok. 0,585. 

 

Czas powstania/pochodzenie - początek XX w. ok. 1900-1910, prawdopodobnie Austro-Węgry, na odwrociu słabo czytelna cecha warsztatowa. 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach brylantowym starym i fasetowym starym - na formach cushion - o masie łącznej 2 ct, bieli H-I-J /Wesselton do Top Crystal/,  czystości SI.  Wymiary - 3,7 mm, 3,6 mm, 3,5 mm.

Diamenty o wspaniałym życiu i ogniu starych, owalnych szlifów;  patyna stwarzająca odpowiedni światłocień dla diamentowego blasku, szczególnie pięknego w kontekście ażurowej konstrukcji naszyjnika, jak i elementów ruchomych w kompozycji głównej oraz w łączeniu obydwu części łańcuszka.

 

Masa naszyjnika - 8,800 grama.

Wymiary - element centralny 3,6 cm szerokości x 4,5 cm długości.

Długość użytkowa całego naszyjnika - przy ułożonym elemencie ruchomym, łączącym obie części łańcuszka na tym poziomie, jaki jest pokazany na 1 zdjęciu,  długość wynosi 45 cm. 

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny z epoki, pięknie zachowane diamenty, bez wtórnych uzupełnień czy uszkodzeń. Całość ażurowej konstrukcji w wyśmienitym stanie.

 

Zakup z  certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego /gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

Precyzja pracy i uroda naszyjnika są zdecydowanie piękniejsze na żywo.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty