nowosci

Archiwum Biżuterii

Pierścionek art deco, złoto-srebrny, z brylantem starego szlifu - 0,43 ct - Polska, Warszawa lata 30. XX w.

Pierścionek art deco, złoto-srebrny, z brylantem starego szlifu - 0,43 ct - Polska, Warszawa lata 30. XX w.

sprzedany.png

PIERŚCIONEK ART DECO Z BRYLANTEM STAREGO SZLIFU I LEUKOSZAFIRAMI

POLSKA, WARSZAWA LATA 30. XX W.

 

Pierścionek wykonany w złocie próby 0,583 oraz srebrze.

 

Czas powstania/pochodzenie - lata 30. XX w., Warszawa.

Pierścionek nosi punce probiercze Polski stosowane po roku 1931, na złoto pr. 0,583 i srebro pr. 0,800, bite na zewnętrznej środkowej częsci szyny,  z cechą miasta W-Warszawa.

 

Zdobienie - diament naturalny w szlifie brylantowym starym o wymiarach - 4,9 mm średnicy x H 2,74 mm i masie wyliczonej w oprawie - 0,43 ct.

Barwa bieli - J /Top Crystal/, czystość SI. Diament żywy, o pięknej brylancji dawnego szlifu. 

Koronę pierścionka dodatkowo zdobi 6 leukoszafirów /naturalnych białych szafirów/ w szlifie raut.

Ażurowa konstrukcja korony, ręczna biza, dekoracja millegrainem i perełkowaniem krawędzi opraw.

 

Masa pierścionka - 2,070 grama.

Wymiary - korona 1,7 cm x 0,8 cm. Rozmiar jubilerski - 17 /średnica mierzona wewnątrz szyny - 18 mm/.

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny z epoki, zarówno całość ażurowej konstrukcji jak i kamienie zachowane wyśmienicie, bez skaz, ubytków, wytarć.

 

Klasyka epoki art deco, prosta, delikatna, niezobowiązująca; zachwyca nie tylko piękną pracą jubilerską, ale  i formą  oddającą klimat tamtych lat, jak i blaskiem i nieodpartą urodą dawnego diamentu i szlifu. Kompozycja doskonale wyważona, nie przeładowana.  Nadto z polską proweniencją biżuteria użytkowa z tego okresu i stylu w tak pięknym stanie zachowania rzadko już bywa. 

 

Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Etui na zdjęciu nie jest przedmiotem sprzedaży. Zdjęcia nie oddają urody zarówno pracy jubilerskiej, jak i blasku diamentu, co podkreślam szczególnie. 

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty

 

ART DECO

Jeśli jest w historii jakiś styl, który jak żaden inny, zawładnął masowo ludzką wyobraźnią, obejmując wszystkie dziedziny sztuki i który do dziś cieszy się niezwykłą popularnością, będąc obecnym także we wspołczesnym wzornictwie, to jest nim art deco.

 

Szczególnie mocno swoją obecność zaznaczył we wszystkich obszarach sztuki, w różnych formach, od lat 20-tych aż do połowy lat 60-tych XX w.

Lata 1920/30-te to także czas wyrafinowanego i niepowtarzalnego designu w biżuterii, obok drogocennych kamieni jak diament czy szmaragd, stosowano z upodobaniem najlepsze kruszce podkreślające i piękno diamentu, i stanowiące o jakości wyrobu - szczególnie platynę, która eksponowała kolor kamienia i blask diamentów.

 

Luksus, nowoczesna jak na owe czasy forma, ale i nawiązanie do stylów klasycznych, ekskluzywne materiały, elegancja i mistrzostwo wykonania - bo wtedy jubilerstwo sięgnęło artystycznych szczytów - to podstawowe cechy biżuterii art deco, zaś diamentowa biżuteria stała się symbolem epoki.

 

Estetyka art deco jest niezwykle wyrazista w charakterze, z dominantą geometrii i symetrii formy, wyrafinowanej prostoty w połączeniu z wysmakowaniem projektu i finezją.

 

Ponadczasowość, nowoczesność i szlachetność formy, ale i prostota, funkcjonalność  i nawiązanie do stylów klasycznych, a także wyrazistość tego stylu, piękne proporcje  i mistrzowskie wykonanie – to wszystko powoduje, iż jest to niezmiennie modna i zachwycająca biżuteria dla każdego bez  względu na wiek, najbardziej poszukiwana przez koneserów tematu. Wpisuje się doskonale w nowoczesne stylizacje, a jednak ma prawie 100 lat i ujmuje urokiem wiele młodych osób.  Elegancka nowoczesność Art Deco jest niezastąpiona.