nowosci

Archiwum Biżuterii

Pierścionek z brylantami starego szlifu 1 CT - secesja - Austro-Węgry, Peszt XIX/XX w.

Pierścionek z brylantami starego szlifu 1 CT - secesja - Austro-Węgry, Peszt XIX/XX w.

sprzedany.png

PIERŚCIONEK SREBRNO-ZŁOTY Z BRYLANTAMI I DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU

AUSTRO-WĘGRY, BUDAPESZT XIX/XX w., PIĘKNA SECESJA

 

Stylem, który jak żaden inny w historii biżuterii, podkreślał piękno i wyjątkowość kobiecej urody, była niezaprzeczalnie secesja. Uwodzicielski powab, wdzięk i nadzwyczajny charme belle epoque, będący swoistym przełomem w produkcji i stylu biżuterii, zdominował wszystkie dziedziny sztuki, a jego magia do dzisiaj przemawia do nas z całą swoją mocą - jak żadna inna.

 

Estetyka i linia secesyjna, naśladując naturę i wszelkie formy roślinno-zoomorficzne, nadawała przedmiotom piękne, fantazyjne kształty. Secesja wypracowała charakterystyczne dla siebie środki wyrazu – linearyzm formy – giętka linia, jasne połyskujące barwy i ornamentykę inspirowaną naturą. Precjoza przybierały formy stylizowanych gałązek, pąków kwiatów, orchidei, stylizowanych dekoracyjnych liści połączonych z wijącymi się liniami, dekoracyjnych pnącz, owadów – motyli, muszek, ważek - i stylizowanych postaci kobiecych.

 

Jak w tym pierścionku, wykonanym na przełomie XIX/XX w., gdzie, w nieco stonowanej estetyce secesyjnej, w płynną linię gałązek, zostały wpisane - w formie pąków kwiatów - diamenty.

 

Czas powstania/pochodzenie - przełom XIX/XX w., ocechowanie - Austro-Węgry 1872-1922, na złoto pr. 4 /0,585/, z literówką miasta monarchii P - Peszt /Budapest/. Okres i styl secesyjny.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach brylantowych starych i - mniejsze - w fasetowych starych.

Wymiary brylantów - 4,0 mm do 3,6 i 3,4 mm, diamentów - 2,4 mm.

Masa łączna - 1,00 ct / 23 diamenty/, biel H-I /Wesselton do Top Crystal/, czystość SI.

 

Diamenty w delikatnych oprawach cargowych, w spatynowanym srebrze, w takiej unikalnej kompozycji całości, prezentują całe swoje dawne piękno i, właściwy tylko starym szlifom, blask, ogień i piękne życie.

Grawerunek szyny.

 

Masa pierścionka - 4,330 grama, wymiary - korona 2,2 cm, rozmiar jubilerski 16 - średnica wewnątrz - 17,68 mm.

 

Stan zachowania - wyśmienity, w całości oryginalny, diamenty bez wtórnych uzupełnień, konstrukcja bez napraw, jakichkolwiek ingerencji w substancję zabytkową, czytelne ocechowanie.

 

Klasyka i kwintesencja secesyjnego piękna w oryginalnej i niepowtarzalnej kompozycji - kunszt wykonania z subtelnością i finezją projektu na pierwszym planie. Urzeka kobiecością, prezentuje nieodpartą urodę dawnego diamentu - prawdziwego, bez makijażu.

 

Zachwyca spójnością projektu i wyważoną formą,; egzemplarz unikalny z wyraźnym duchem epoki i magią stylu, a jednocześnie ponadczasowy w charakterze i urodzie.

 

Pierścionek z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych z listy biegłych sądowych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty