nowosci

Archiwum Biżuterii

Pierscionek platynowo-złoty z diamentami w starych szlifach i szmaragdami, ART DECO

Pierscionek platynowo-złoty z diamentami  w starych szlifach i szmaragdami,  ART DECO

sprzedany.png

PLATYNOWO-ZŁOTY PIERŚCIONEK Z DIAMENTAMI I SZMARAGDAMI - ART DECO -RARE

 

Prawdziwy majstersztyk dawnego złotnictwa -pierścionek wykonany w całości ręcznie w platynie 0,950 oraz złocie próby 0,750.

 

Front pierścionka wykonany z platyny - proszę zerknąć na odwrocie - koronka platynowa z osadzonymi diamentami w starych szlifach w oprawach pave, w taki sposób,  iż  centralny środek wydaje nam się jednym skrzącym diamentem.

Diamenty w szlifach starych - brylantowy stary oraz rozety antwerpskie i rauty.  Centralny brylant - 3,3 mm, pozostałe 1,5 - 1,1 mm. Razem 39 sztuk.

Masa łączna kamieni - 0,50 ct, biel H- Wesselton, czystość SI.

Diamenty  z ogniem, żywe,  o pięknym blasku, jaki dają stare szlify  - zdecydowanie nie do oddania na fotkach.

Podkreślam szczególnie, iż zarówno diamentowy blask jak i subtelnosć, precyzja i delikatność wykonania - prawdziwy kunszt sztuki złotniczej  nie są możliwe  do odzwierciedlenia na zdjęciach.

 

Jednak całego uroku, niesamowitego wdzięku  jak i delikatnej geometrii formy  dodają szmaragdy naturalne w szlifach carre, bardzo oryginalnie rozmieszczone w całości projektu  - masa łączna kamieni 0,10 ct.

Cyzelowana biza - zwracam  szczególną uwagę na fakt, jak dopracowane są najdrobniejsze szczegóły tego cacka.

 

Wymiary pierścionka - front 1,4 cm x 1,3 cm, rozmiar jubilerski - 11 (16 mm wewnątrz szyny).

Stan zachowania - bardzo dobry, wszystkie diamenty i szmaragdy oryginalne,  brak zastrzeżeń, całość  prezentuje wyśmienity oryginalny z epoki stan.

Masa pierścionka - 2.520 grama.

 

Kwintesencja stylu art deco - lata 20/30 -te XX w.,  - ponadczasowosć, nowoczesność i szlachetność formy, ale i prostota,  wyrazistość,  piękne proporcje  i mistrzowskie wykonanie –jednostkowy egzemplarz i zdecydowany rarytas dla koneserek tematu.

 

Pierścionek z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych nr 253 -A.