nowosci

Archiwum Biżuterii

Platynowe kolczyki art deco z brylantami 1,30 ct i szmaragdami, lata 20/30. XX w.

Platynowe kolczyki art deco z brylantami  1,30 ct i szmaragdami, lata 20/30. XX w.

sprzedany.png

PLATYNOWE KOLCZYKI Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU  I SZMARAGDAMI

ART DECO, LATA 20.-30. XX W. W ORYGINALNYM ETUI

 

Kolczyki wykonane w platynie próby 0,950 /same patentki złoto białe próby 0,585/.

 

Czas powstania/pochodzenie - lata 20.-30. XX w., okres i styl art deco, prawdopodobnie Francja.

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach brylantowym starym - centralne kamienie na owalach - oraz brylantowym przejściowym pozostałe.

 

Wymiary diamentów centralnych - 4,9 mm x 3,95 mm x H 2,14 mm

oraz 4,7 mm x 3,9 mm x H 2,15 mm  - kamienie badane i mierzone w oprawach.

 

Pozostałe diamenty - 2,6 mm -2,5 mm oraz 1,7 mm -1,5 mm.

Masa łączna wszystkich diamentów - 1,30 ct. /40 kamieni/.

Barwa bieli H-I oraz koniakowa /1 kamień/. Czystość VS do SI.

 

Szczególnego charakteru i  klimatu epoki  dodają kolczykom szmaragdy naturalne w szlifach typowych dla biżuterii art deco - carre,  32 kamienie o masie łącznej ok. 0,50 ct.

 

Masa kolczyków - 4,660 grama.

Wymiary - elementy podwieszane 1,3 cm x 1,2 cm, długość całego kolczyka - 2,6 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry, całość platynowej ażurowej konstrukcji bez zastrzeżeń.

Kolczyki zachowane w pięknym oryginalnym z epoki etui - w stanie bardzo dobrym.

 

Klasyka diamentowej epoki art deco w najlepszym kruszcu, kamieniach i najpiękniejszej formie, doskonale oddaje ducha epoki arts decoratifs prezentując design i esencję stylu, o którym piszę poniżej.

 

 Dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty

 

 

ART DECO

Jeśli jest w historii jakiś styl, który jak żaden inny, zawładnął masowo ludzką wyobraźnią, obejmując wszystkie dziedziny sztuki i który do dziś cieszy się niezwykłą popularnością, będąc obecnym także we wspołczesnym wzornictwie, to jest nim art deco.

 

Szczególnie mocno swoją obecność zaznaczył we wszystkich obszarach sztuki, w różnych formach, od lat 20-tych aż do połowy lat 60-tych XX w.

 

Lata 1920/30-te to także czas wyrafinowanego i niepowtarzalnego designu w biżuterii, obok drogocennych kamieni jak diament czy szmaragd, stosowano z upodobaniem najlepsze kruszce podkreślające i piękno diamentu, i stanowiące o jakości wyrobu - szczególnie platynę, która eksponowała kolor kamienia i blask diamentów.

Luksus, nowoczesna jak na owe czasy forma, ale i nawiązanie do stylów klasycznych, ekskluzywne materiały, elegancja i mistrzostwo wykonania - bo wtedy jubilerstwo sięgnęło artystycznych szczytów - to podstawowe cechy biżuterii art deco, zaś diamentowa biżuteria stała się symbolem epoki.

 

Estetyka art deco jest niezwykle wyrazista w charakterze, z dominantą geometrii i symetrii formy, wyrafinowanej prostoty w połączeniu z wysmakowaniem projektu i finezją.

 

Ponadczasowość, nowoczesność i szlachetność formy, ale i prostota, funkcjonalność  i nawiązanie do stylów klasycznych, a także wyrazistość tego stylu, piękne proporcje  i mistrzowskie wykonanie – to wszystko powoduje, iż jest to niezmiennie modna i zachwycająca biżuteria dla każdego bez  względu na wiek, najbardziej poszukiwana przez koneserów tematu. Wpisuje się doskonale w nowoczesne stylizacje, a jednak ma prawie 100 lat i ujmuje urokiem wiele młodych osób.  Elegancka nowoczesność Art Deco jest niezastąpiona.